<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Panele 3D na ścianę - odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Kiedy już bardzo poważnie myślimy o zakupie paneli 3D na ścianę, z pewnością w naszych głowach rodzi się sporo pytań. Te zwykle dotyczą nie tylko montażu, ale też i możliwości ich wykorzystania oraz aranżacji. Zestawianie wszystkiego w jednym miejscu, to doskonała szansa dla klientów, aby mogli rozwiać swoje wszelkie wątpliwości.

Jeżeli chodzi o panele 3D na ścianę, na ich temat powiedziano już sporo, natomiast bez względu na to, klienci i tak często kierują dużą liczbę pytań. Mowa tutaj o bardzo ciekawym rozwiązaniu, wokół którego krąży jednak niemało mitów. Skupiając się na tym, w jakiej kategorii są najczęstsze zapytania klientów, z pewnością każdemu z nas łatwiej będzie zapoznać się z tym materiałem. Panele 3D, a ich właściwości

Czy panele trzeba montować w jednym kierunku, z uwagi na wzór?

Panele możemy montować zarówno w poziomie, jak i w pionie. W wypadku większości modeli, są one zaprojektowane w taki sposób, że podczas układania ich obok siebie, ich wzór będzie kontynuowany. Istnieją również modele paneli dekoracyjnych na ścianę, które składają się z dwóch modułów. Układa się je naprzemiennie lub też w formie szachownicy.

Czy dzięki panelom 3D, wygłuszymy oraz docieplimy pomieszczenie?

Można potwierdzić, że panele tego typu mają dodatkowy wpływ zarówno na docieplenie, jak i wyciszenie pomieszczeń. Co więcej, zwiększają one grubość ściany, stąd działają one jak kolejna warstwa izolacyjna. Należy jednak mieć świadomość tego, że panele 3D nie są panelami akustycznymi. Ich wpływ na akustykę bierze się z faktu, iż posiadają wypukłe wzory, które pochłaniają dźwięk.

Jaką wytrzymałością cechują się panele 3D?

Panele gipsowe 3D trzeba uznać za solidne, jednak możliwe jest to, że pojawią się na nich pewne uszkodzenia. Szczególnie, kiedy zostaną uderzone czymś twardym bądź ostrym. Z pewnością powinniśmy się starać, aby do tego nie doszło.


Panele 3D, a ich zastosowanie

Czy łazienka to dobre miejsce dla paneli tego typu?

Oczywiście możemy postawić na montaż paneli 3D w łazience jednak lepiej, aby nie miały one kontaktu z wodą. W takim wypadku, powinniśmy też zadbać o ich dodatkową impregnację. Nawet jeśli wydaje się nam, że produkt wytrzyma obecność wilgoci, pomalowanie go specjalną farbą lateksową z pewnością nie zaszkodzi.

Czy montaż paneli w sypialni lub w pokoju dziecięcym, będzie dobrym pomysłem?

Fakty są takie, że panele dekoracyjne 3D śmiało możemy montować zarówno w sypialniach, jak i pokojach dziecięcych. Są one całkowicie nieszkodliwe dla środowiska i człowieka. Inną sprawą jest to, że na panelach może gromadzić się kurz, dlatego jeśli jesteśmy alergikami, musimy o tym pamiętać. Z drugiej strony, dotyczy to również mebli, jak i sprzętów domowych.

Czy panele wpisują się w trendy i pasują do różnych wnętrz?

Panele 3D są bardzo modnym rozwiązaniem, a ich popularność bierze się właśnie z faktu, że mogą wpasować się do różnego typu aranżacji. Istnieje mnóstwo rodzajów wzorów paneli, a przy tym są bardzo trwałe oraz praktyczne. Na ogół, bez względu na styl wnętrza, te komponują się wyjątkowo dobrze. Są często wykorzystywane w przestrzeniach prywatnych, ale też tych publicznych. Panele 3D, a ich montaż

Montaż samodzielny, czy z pomocą specjalistów?

Chociaż renomowana ekipa montażowa, powinna bardzo szybko poradzić sobie z panelami, my sami jednak, na pewno też się z tym uporamy. Kluczem jest to, aby przestrzegać wytycznych, jakie przekazuje nam producent. Tym sposobem, będziemy mieli pewność tego, że będą estetyczne, a także zachowają swe właściwości.

Czy przed montażem, wymaga się odpowiedniego przygotowania ściany?

Zanim zamontujemy panele, konieczne jest oczyszczenie oraz zagruntowanie ściany. Co więcej, należy również je dobrze wymierzyć, zaplanować ich ułożenie, a także zweryfikować układ wzoru oraz oznaczyć miejsca, gdzie wymagane są cięcia. To, czy istnieje potrzeba gruntowania, zwykle zależy od ich materiału wykonania. Tego typu informacje podaje najczęściej producent, a na pewno znajdziemy je w instrukcji.

Jakiego kleju użyć do montażu paneli? 

Panele 3D najlepiej montować, wykorzystując do tego klej gipsowy lub montażowy. Bywa, że to producent rekomenduje konkretny rodzaj kleju. Gdy takich wskazań jednak nie ma, powinniśmy o to po prostu dopytać. Jeśli montaż będzie wykonany według instrukcji, na pewno nie dojdzie do sytuacji, że panele będą się odklejać.

Czy istnieje możliwość nacinania i nawiercania paneli?

Czasami zachodzi konieczność montażu gniazdka lub też uchwytu na telewizor, dlatego warto wiedzieć o tym, że w wypadku paneli 3D będzie to możliwe. Sposób cięcia, uwarunkowany jest jednak rodzajem paneli. Te wykonane z gipsu, powinniśmy ciąć piłą do drewna, a dodatkowo śmiało możemy w ich wypadku nawiercać otwory.Panele 3D, a ich malowanie

Tak naprawdę, panele dekoracyjne możemy malować tak samo, jak normalną ścianę. Uprzednio wykonujemy gruntowanie, a następnie nakładamy kilka warstw farby. Można zrobić to zarówno pędzlem, wałkiem, jak i natryskowo. Niektórzy zastanawiają się, czy lepszym wyborem nie okaże się malowanie paneli przed montażem. Warto wiedzieć, że dzięki malowaniu po montażu możliwe będzie zamaskowanie łączeń, uzyskując tym samym jednolity efekt.Panele 3D, a ich pielęgnacja

Jak wspominano już wcześniej, panele mogą się kurzyć zupełnie tak jak inne elementy naszego domu lub mieszkania. Możliwe jest jednak ich czyszczenie i to różnymi sposobami - miotełką, odkurzaczem z odpowiednią końcówką lub też zawilgoconą ściereczką. Można powiedzieć, że czyszczenie paneli jest bardzo podobne do tego, jak wygląda to w wypadku klasycznych ścian. Pamiętajmy o tym, że jeśli panele pomalujemy zmywalną i nieścieralną farbą, zabrudzenia usuniemy znacznie łatwiej.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password