Infolinia: 515 639 067 (7-17, w weekendy 9-17)
2 lata gwarancji na meble
100-dniowe prawo zwrotu
97% zadowolonych klientów
Przejdź do strony głównej
Żółw, Wodny, Woda, Na zewnątrz, Natura

Seaqual Initiative – proekologiczna inicjatywa sprzątania oceanów

Odpowiedzialne wykorzystanie zasobów planety w ostatnich latach stało się tematem zainteresowań branży home designu na całym świecie. W gronie polskich producentów działających na rzecz ochrony środowiska znajduje się marka FDM, która w swojej ofercie posiada materace z pokrowcami wykonanymi z włókna SEAQUAL™. Czym zajmuje się organizacja Seaqual i towarzysząca jej inicjatywa Do good, sleep well?

Czyste morza i oceany: poznaj organizację Seaqual

Ponad 2/3 powierzchni ziemi pokrywa woda, z czego 96% tej wody występuje jako woda słona w morzach i oceanach. Czy wiedziałeś, że każdego roku trafia do nich aż 12 milionów ton plastiku, który powoduje zanieczyszczenia, a także przyczynia się do śmierci wielu zwierząt? To ogromnie dużo, biorąc pod uwagę daleko idące zmiany klimatyczne i skutki globalnego ocieplenia, które dają o sobie znać na coraz większą skalę. Lodowce topnieją na skutek emisji gazów cieplarnianych, a poziom wód na świecie sukcesywnie się podnosi. 

Seaqual Initiative zwraca uwagę na te problemy, szczególnie na kwestię zanieczyszczenia wód i zalegania w nich odpadów. Działania związane z ochroną środowiska, jakie prowadzi ta organizacja, skupiają się na wyławianiu śmieci z rzek, mórz i oceanów, poprzez aktywną współpracę z małymi organizacjami i angażowanie lokalnych społeczności. To wyjątkowa proekologiczna akcja, która robi wiele dobrego dla naszej planety i przyszłych pokoleń. Dzięki Seaqual Initiative odpady wyławiane z wody zyskują drugie życie: są oczyszczane, sortowane i przygotowywane do powtórnego zastosowania w przemyśle.

Czy wiesz, że…?

  • 200 ton odpadów morskich zostało przekształcone w Seaqual Marine Plastic
  • 12 milionów ton plastiku trafia do oceanów każdego roku (z czego aż 9 milionów z lądu)
  • 1 milion ptaków ginie z powodu śmieci zalegających w wodzie
  • Zanieczyszczenie wody zabija 100.000 tysięcy ssaków morskich rocznie
  • 92% tworzyw sztucznych trafiających do oceanów do makroplastiki
  • 50% odpadów, które trafiają do mórz i oceanów pochodzi z zaledwie pięciu krajów
  • Butelki PET na wodę mogą stanowić 40% odpadów z plaż, ale tylko 5-10% odpadów pozyskiwanych z dna oceanu

Butelka, Butelka na wodę

Do good, sleep well – materace z pokrowcami z włókna Seaqual 

Kto stoi za inicjatywą Do good, sleep well? Belgijska marka BekaertDeslee, która od 1928 roku jest wiodącym na świecie specjalistą w zakresie rozwoju i produkcji tekstyliów materacowych oraz pokrowców na materace. Producent, który w Polsce swoją siedzibę ma w Łodzi, oferuje ekologiczne rozwiązania do sypialni, które mają na celu poprawę jakości i komfortu snu, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia zasobów środowiska naturalnego i powtórnemu zastosowaniu w przemyśle materiałów pochodzących z odzysku.

Z szerokiej gamy produktów oferowanych przez belgijskiego producenta korzysta m.in. polska marka FDM (Fabryka Dobrych Materacy), w której asortymencie dostępne są materace z pokrowcami wykonanymi z włókna SEAQUAL – innowacyjnego materiału, który wykorzystuje upcyklingowane odpady morskie i oceaniczne. Z tworzyw sztucznych wyławianych z oceanów powstają nowe i pełnowartościowe produkty tekstylne, które pozwalają tworzyć wygodne materace do spania posiadające certyfikat przyznany przez organizację Seaqual Initiative.

Odkryj pasujące produkty i zainspiruj się:

ECO
Dostawa do 30 dni
FOTEL PAW Rattanowy

2 579,00 zł
ECO
Dostawa do 30 dni
INGKA LEŻAK/ SZEZLONG Rattanowy

3 949,00 zł
ECO
Dostawa do 30 dni
INGKA SOFA HELEN Rattanowa

4 119,00 zł
ECO
Dostawa do 30 dni
SOFA TRZYOSOBOWA INGKA Rattanowa

8 999,00 zł
ECO
Dostawa do 30 dni
INGKA SOFA NAROŻNIK PRAWY S Rattanowy

5 819,00 zł
ECO
Dostawa do 30 dni
INGKA SOFA DWUOSOBOWA S Rattanowa

5 409,00 zł
ECO
Dostawa do 30 dni
INGKA KRZESŁO RATTANOWE

1 659,00 zł
ECO
Dostawa do 30 dni
SOFA DWUOSOBOWA INGKA Rattanowa

6 349,00 zł
ECO
Dostawa do 30 dni
SOFA RATTANOWA TEGAL KONIAK

3 749,00 zł
Plastik, Torba, Plastikowa torba

SEAQUAL aktywnie współpracuje z branżą gospodarki odpadami i recyklingu, dzięki czemu pozyskiwane odpady morskie są przekształcane w SEAQUAL® MARINE PLASTIC. Wszystko po to, aby wiodący producenci mogli tworzyć ekologiczne, innowacyjne i zrównoważone produkty dla domu i mieszkania. Z organizacją współpracują setki marek zlokalizowanych w 60 krajach na całym świecie, a lista tych, którzy chcą chronić środowisko naturalne i walczyć o dobro naszej planety, sukcesywnie się powiększa.

Społeczność, jaką gromadzi wokół siebie Seaqual Initiative, nie tylko ma świadomość problemu zanieczyszczenia wód, ale też bierze na siebie odpowiedzialność za pomoc w ratowaniu planety dla przyszłych pokoleń. Obecny stan naszych oceanów nie jest bajką, ale to może się zmienić, także dzięki tobie. Wystarczy, że wybierzesz ekologiczny materac DREAMER z oferty marki FDM, który zapewni ci czyste sumienie i spokojny sen – bo małe wybory i działania, mogą przynieść wielką zmianę…

Marcelina z Novodom

Szukasz inspiracji i pomysłów na piękne wnętrza?

Sprawdź, jakie panują aktualnie trendy i poznaj topowe style wnętrzarskie!

Pokój dzienny, Wystrój domu, Projektowanie wnętrz, Podłoga, Tabela
Japandi - charakterystyka nowego stylu

Styl japandi to jeden z najmodniejszych stylów wystroju wnętrz w 2023 roku. Czym charakteryzuje się ten nowy styl, który przebojem wdarł się na salony za oceanem, aby następnie rozkochać w sobie od pierwszego wejrzenia także Europejczyków?

Zobacz więcej
Wnętrza w stylu loftowym - charakterystyka

Styl loftowy to jeden z ponadczasowych trendów wnętrzarskich, który świetnie sprawdza się we współczesnych domach i mieszkaniach. Czym charakteryzują się wnętrza w stylu loftowym? Jak stworzyć idealną loftową przestrzeń?

Zobacz więcej
Mieszkanie w stylu boho: jak urządzić?

Mieszkanie w stylu boho może stać się prawdziwą oazą i miejscem wypełnionym pozytywną energią. Wykorzystując naturalne kolory i materiały oraz ciekawe wzory, stworzysz wnętrze, które idealnie odzwierciedli twój charakter.

Zobacz więcej