Przejdź do strony głównej
Mieszkanie dla studenta - jak urządzić?

Mieszkanie dla studenta - jak urządzić?

Nowy rok akademicki zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim, powrót studentek i studentów na uczelnię. Jesteście właścicielami nieruchomości i zastanawiacie się, jak zaaranżować mieszkanie studenckie, aby zwiększyć szansę na zainteresowanie i zysk z inwestycji? Nie wiecie, jakie wybrać wyposażenie mieszkania na wynajem, aby dobrze służyło lokatorom? Na te i inne pytania odpowiadamy w najnowszym artykule.

Mieszkanie studenckie – inspiracje i pomysły na wygodne mieszkanie dla studenta

Studia dzienne w dużym mieście są niezwykłym i inspirującym doświadczeniem, które absolwenci bardzo często wspominają na długo po opuszczeniu uczelnianych murów. To czas nie tylko zdobywania wiedzy i umiejętności, ale też nawiązywania nowych przyjaźni i znajomości. Aby uzyskać wykształcenie i dyplom uczelni, najczęściej trzeba zamieszkać w akademiku lub wynająć pokój/mieszkanie na czas trwania studiów. Dojazdy nie zawsze są możliwe ze względu na spore koszty lub zbyt dużą odległość do pokonania, a w takim przypadku jedynym sensownym rozwiązaniem jest przeprowadzka.

Jesteście właścicielami jednej lub kilku nieruchomości i nie wiecie, jak przygotować mieszkanie na wynajem, aby przynosiło zyski i cieszyło się zainteresowaniem? Na początek musicie wiedzieć, że aranżacje takich wnętrz, rządzą się swoimi prawami. Mieszkanie studenckie powinno być przede wszystkim stylowe i funkcjonalne, niezależnie od tego, jak duży budżet posiadacie na jego wyposażenie. Urządzając mieszkanie dla studentów musicie zaplanować nie tylko wydatki na meble, oświetlenie i dodatki, ale też praktyczny podział przestrzeni mieszkalnej. To klucz do sukcesu, który przyniesie korzyści nie tylko wam, jako inwestorom, ale też osobom wynajmującym mieszkanie.

Jak przygotować mieszkanie na wynajem? Zaprojektuj stylową i funkcjonalną przestrzeń

Mieszkanie dla studenta, niezależnie od metrażu, warto podzielić na strefy funkcjonalne. Zarówno kawalerka, jak i większe mieszkanie 2/3/4-pokojowe potrzebują przemyślanych rozwiązań, które zwiększą komfort użytkowania całego wnętrza i poszczególnych pomieszczeń. Oprócz miejsca do spania i przechowywania ubrań, przyda się tutaj także przestrzeń do odpoczynku, nauki i przygotowywania posiłków. Kuchnia lub mały aneks kuchenny z salonem i łazienka to podstawa w mieszkaniu studenta, szczególnie, jeśli zamieszkuje je kilka osób.

Sypialnie i ich rozmieszczenie to już kwestia indywidualna, która w dużej mierze, zależy od metrażu poszczególnych wnętrz. W mieszkaniu studenckim może mieszkać od 1 do nawet 6 osób, a w takiej sytuacji, nie sposób uniknąć konieczności zakupu większej ilości mebli. Każdy z wynajmujących powinien mieć zapewnione nie tylko własne łóżko do spania, ale też biurko czy szafę na ubrania, co zapewni mu nieco prywatności i komfortu. Studia ostatecznie trwają kilka lat, a to wystarczająco długo, aby zainwestować w nowocześnie urządzone, dobrze wyposażone i wygodne lokum…

Jak urządzić mieszkanie dla studentów? Aranżacja mieszkania na wynajem krok po kroku!

Urządzanie mieszkania dla studentów to nie to samo, co aranżacja mieszkania czy domu na własny użytek, przede wszystkim ze względu na zróżnicowany budżet. Pod pewnymi względami wygląda to natomiast podobnie, bo mieszkanie studenckie także potrzebuje kuchni, łazienki, sypialni i strefy wypoczynkowej, w której będą mogli się spotykać wszyscy lokatorzy i domownicy.

Bo chociaż dla wynajmujących jest to tylko „przystanek”, a nie docelowe miejsce do życia, to nie zwalnia to was z obowiązku zakupu dobrej jakości mebli i innych elementów wyposażenia, które zapewnią wynajmującym komfort na wysokim poziomie. Nikt przecież nie chce mieszkać w niewygodnym i nieładnie urządzonym mieszkaniu, w którym brakuje podstawowych udogodnień, prawda?

Odkryj pasujące produkty i zainspiruj się:

−19%
3-DRZWIOWA SZAFA LYON LYOS02 DĄB RIVIERA JASNA/BIAŁA HG
Wysyłka do 13.05.2025
3-DRZWIOWA SZAFA LYON LYOS02 DĄB RIVIERA JASNA/BIAŁA HG

1 885,58 zł 2 319,00 zł Najniższa cena z 30 dni: 2 040,72 zł
60. Krzesło obrotowe AZALIA D VELVET beżowe/drewniane nogi
Wysyłka do 23.07.2025
60. Krzesło obrotowe AZALIA D VELVET beżowe/drewniane nogi

529,00 zł
Abano Hoker 42x42 Naturalny
Wysyłka do 29.05.2025
Abano Hoker 42x42 Naturalny

359,00 zł
Abano Ławka bez pojemnika 85x35 Naturalny
W magazynie - wysyłka dzisiaj!
Abano Ławka bez pojemnika 85x35 Naturalny

459,00 zł
Abano Stołek 42x42 Naturalny
W magazynie - wysyłka dzisiaj!
Abano Stołek 42x42 Naturalny

319,00 zł
Meble, Kredens, Szafka, Szuflada, Komoda
Wysyłka do 4.05.2025
Agis 05 dąb castello/czarny - komoda

889,00 zł Najniższa cena z 30 dni: 859,00 zł
ALBERT 1 lampa wisząca czarny
Wysyłka do 6.05.2025
ALBERT 1 lampa wisząca czarny

159,00 zł
ALBERT 1 plafon czarny
Wysyłka do 6.05.2025
ALBERT 1 plafon czarny

151,00 zł
Elektronika, Ekran, Sprzęt komputerowy, Sprzęt, Monitoruj
Wysyłka do 6.05.2025
ALBERT 2 lampa wisząca czarny

281,00 zł

Jak urządzić mieszkanie na wynajem dla studentów? Poniżej znajdziecie kilka praktycznych porad i wskazówek:

·         KUCHNIA/ANEKS KUCHENNY – zadbajcie o to, aby pojawił się tutaj nie tylko odpowiedni sprzęt AGD, taki jak: czajnik, kuchenka, lodówka i mikrofalówka, ale też nowoczesna zabudowa meblowa oferująca sporą ilość miejsca na blatach roboczych i szafek do przechowywania garnków, zastawy stołowej, sztućców i przyborów do gotowania. W kuchni warto zaplanować także mały stółz krzesłami lub wysoką ladę barową z hokerami.

·         ŁAZIENKA – projekt łazienki powinien uwzględniać toaletę, prysznic (np. nowoczesną kabinę typu walk-in z odpływem liniowym), umywalkę, szafkę z lustrem. Warto zadbać tutaj także o dodatkowe wieszaki na ręczniki i szafki (np. szafki wiszące lub klasyczne wąskie słupki), które stworzą dodatkowe miejsce na kosmetyki, środki czystości i akcesoria.

·         SYPIALNIA – aranżacja sypialni w mieszkaniu studenckim musi być wielofunkcyjna, ze względu na niedużą ilość miejsca do zagospodarowania. W pokoju studenta musi znaleźć się miejsce na łóżko do spania, biurko, szafę ubraniową, komodę z szufladami i regał na książki. Jeśli metraż wam na to pozwala to zadbajcie także o dodatkowy fotel wypoczynkowy i mały stolik pomocniczy – to mała rzecz, która potrafi zrobić ogromne wrażenie na wynajmujących.

·         STREFA WYPOCZYNKOWA – inwestując w mieszkanie studenckie warto zaplanować osobne pomieszczenie na salon lub strefę wypoczynkową połączoną z aneksem. Dzięki temu lokatorzy zyskają osobny kącik do relaksu z TV, w którym będą mogli się spotykać na wspólne oglądanie filmów, planszówki i integrację. Aranżacja salonu nie musi przecież być bardzo kosztowna, a wpłynie korzystnie na wygląd mieszkania i zainteresowanie wśród wynajmujących. Nowoczesna sofa w oryginalnym kolorze i stolik kawowy stworzą tutaj przytulne miejsce do odpoczynku.

Wyposażenie mieszkania na wynajem, czyli meble dla studenta

Przed wami wyzwanie, jakim jest wyposażenie mieszkania na wynajem? Zastanawiacie się, czego potrzebuje mieszkanie studenta i jak je urządzić, aby nie kosztowało majątku, a bardziej przypominało dom niż hotel? Przygotowaliśmy dla was krótką ściągę, z której dowiecie się, jakie kupićmeble dla studenta.

Łóżko dla studenta – wygodny mebel do spania

W mieszkaniu na wynajem musi pojawić się sypialnia, a w niej odpowiednio duże i wygodne łóżko. Dla studenta świetnie nada się przede wszystkim model pojedynczy, czyli łóżko jednoosobowe o szerokości 80-100 cm. Wybierając takie rozwiązanie, będziecie mieli możliwość zaaranżowania zarówno kilku miejsc noclegowych w jednym dużym pokoju lub osobnych sypialni dla każdego z lokatorów. W zależności od budżetu, możecie wybrać łóżko drewniane, metalowe lub tapicerowane z zagłówkiem – najważniejsze, aby było stabilne, solidnie wykonane i komfortowe w użytkowaniu.

Biurko dla studenta – przestrzeń do pracy i nauki

Przestrzeń do pracy, nauki i korzystania z komputera? To wszystko zapewni stylowe i funkcjonalne biurko dla studenta. Dodatkowy blat roboczy przyda się szczególnie w zakresie przygotowań do kolokwiów, zaliczeń i egzaminów podczas sesji, ale nie tylko. Wielu studentów, nawet tych dziennych, pracuje w trakcie studiów, a w takiej sytuacji, kącik do nauki połączony z domowym biurem to absolutna podstawa. Do biurka warto dobrać ergonomiczne krzesło lub fotel obrotowy na kółkach i oświetlenie w postaci energooszczędnej lampki biurkowej z możliwością regulacji. 

Szafa lub wieszak na ubrania – praktyczna organizacja garderoby

Mieszkanie studenckie, niezależnie od metrażu, potrzebuje garderoby i przestrzeni do przechowywania odzieży. Nie musicie od razu inwestować w wielką szafę na wymiar – nowoczesny wieszak-stojak lub szafa 2-drzwiowa także doskonale poradzą sobie z organizacją ubrań. Jeśli macie taką możliwość, wybierzcie szafę z drążkiem na wieszaki i dużą ilością półek lub szufladami w dolnych segmentach. Duża szafa z lustrem (np. szafa 3-drzwiowa lub szafa z przesuwnymi drzwiami) z łatwością pomieści większość ubrań studenta, a wy unikniecie konieczności zakupu dodatkowego wyposażenia.

Komoda z szufladami – przestrzeń do przechowywania

W małym pokoju dla studenta nie ma tak dużo miejsca, aby zaaranżować wielką szafę? Wybierzcie mniejszy model (np. szafę dwudrzwiową) lub metalowy wieszak na ubrania i dokupcie komodę z szufladami, która zapewni miejsce na mniejsze części garderoby i bieliznę. Mieszkanie zyska dzięki temu na przytulności, a nowy lokator lub lokatorka, będą mogli cieszyć się stylowym i funkcjonalnym wyposażeniem wnętrza. Komoda drewniana, biała lub biało-drewniana idealnie sprawdzi się nie tylko jako wyposażenie sypialni, ale też strefy dziennej z salonem i aneksem kuchennym.

Regały i półki – idealne na notesy, książki i podręczniki

Przechowywanie to bardzo ważny aspekt, który dotyczy nie tylko wyposażenia kuchni czy ubrań. Chcecie, aby wasi najemcy czuli się dobrze i komfortowo w mieszkaniu? Zadbajcie o dodatkowe regały i półki, które zapewnią miejsce na książki, podręczniki, kosmetyki czy inne rzeczy osobiste. W aktualnej ofercie producentów znajdziecie szeroką gamę takich mebli, zarówno w wersji stojącej, jak i ściennej, które doskonale poradzą sobie w każdych warunkach lokalowych. Regały drewniane i metalowe są bardzo proste, uniwersalne i elastyczne w aranżacji, dlatego z łatwością dopasujecie je do różnych stylów wystroju wnętrz.

 

Mieszkanie studenckie na wynajem może być świetną inwestycją dla tych, którzy szukają pomysłu na ulokowanie swoich oszczędności. Kupując taką nieruchomość, musicie mieć jednak na względzie nie tylko sam koszt mieszkania, ale też ewentualnego remontu i wyposażenia. Meble dla studenta nie muszą kosztować fortuny, ale z pewnością powinny być nowoczesne, estetycznie wykonane i funkcjonalne – tylko w taki sposób zapewnią lokatorom wygodę i komfort, a wam oczekiwane zyski.

Novodom logo
Marcelina z Novodom
Szukasz inspiracji i pomysłów na piękne wnętrza?
Sprawdź, jakie panują aktualnie trendy i poznaj topowe style wnętrzarskie!
Przytulna sypialnia w 3 stylach: zainspiruj się!
Przytulna sypialnia w 3 stylach: zainspiruj się!
Jak urządzić pokój na poddaszu?
Jak urządzić pokój na poddaszu?
Salon z kuchnią - inspiracje i pomysły na aranżacje
Salon z kuchnią - inspiracje i pomysły na aranżacje
Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?
Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?
Jaki stolik kawowy do salonu wybrać?
Jaki stolik kawowy do salonu wybrać?
Biurko w salonie, czyli domowy kącik do pracy
Biurko w salonie, czyli domowy kącik do pracy
Dodatki do mieszkania, na które warto postawić
Dodatki do mieszkania, na które warto postawić
Jakie krzesła do jadalni wybrać?
Jakie krzesła do jadalni wybrać?
Jak ustawić meble w salonie?
Jak ustawić meble w salonie?
Aranżacja domu na wiosnę - inspiracje i pomysły na wystrój wnętrz
Aranżacja domu na wiosnę - inspiracje i pomysły na wystrój wnętrz