<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Dekoracje jesienne do domu – jak odmienić wnętrze na jesień?

Jesień to okres zmian, także tych we wnętrzach. Po aktywnym i upalnym lecie wracamy do pracy lub szkoły, więc znowu zaczynamy spędzać w domu coraz więcej czasu. Chcemy, aby było w nim możliwie jak najbardziej przytulnie, ale niekoniecznie mamy ochotę i możliwości na zmianę całej aranżacji. Na szczęście wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian, które potrafią wprowadzić jesienną atmosferę. 

Jesienne dekoracje potrafią zdziałać cuda. Za ich pomocą można łatwo zamienić surowy i chłodny salon w przytulny zakątek, z którego nie będzie się chciało wychodzić. Nie trzeba też dużo wydawać, ponieważ wiele z nich można zrobić samemu lub wykorzystać to, co daje natura.  Wystarczy zaaranżować odpowiednie ozdoby jesienne.

Zadbaj o nastrojowe oświetlenie

Nie ważne, czy będzie to lampa sufitowa, czy lampa stojąca – na pewno warto zastanowić się, czy oświetlenie w Twoim pokoju tworzy odpowiednią atmosferę. Lampy sufitowe zazwyczaj mają jedno główne zadanie – rozjaśnienie ciemnego pomieszczenia. Dopiero punktowe lampki lub wiszące kinkiety sprawiają, że pokój nabiera przytulnego charakteru. Dlatego na jesień warto postawić na komodzie czy szafce nocnej niewielką lampę stołową, która ociepli pokój, a także na pewno przyda się podczas spędzania długich wieczorów pod kocem i książką w ręce. 

Zapal świece zapachowe

Świece zapachowe nie tylko tworzą kojącą atmosferę, ale także są sposobem na ukojenie nerwów za pomocą aromaterapii. Jednak podczas ustrajania mieszkania różnymi świeczkami trzeba pamiętać o ochronie mebli, na których je postawimy. Dlatego aby zapobiec ich zniszczeniu lub zalaniem woskiem, warto kupić dekoracyjne świeczniki, które nie tylko będą pełniły swoją ochronną funkcję, ale także będą dodatkowo zdobić pomieszczenie. Oprócz dużych zestawów, można też rozmieścić na stole podgrzewacze w osłonkach, które tworzą romantyczną atmosferę. 

Wprowadź symbole jesieni do domu

Ozdoby jesienne można także wykonać samemu lub po prostu przynieść z pobliskiego parku lub lasu. Zaaranżuj stroiki z dyni, żółtopomarańczowych liści, owoców jarzębiny lub innych roślin, które jesienią nabierają nasyconych barw. Do tego z pewnością przydadzą się uniwersalne wazony i donice, które można wykorzystać do skomponowania sezonowych bukietów, a zanim spadnie pierwszy śnieg także do wystawienia ich przed dom do ogrodu. 

Wkomponuj w przestrzeń jesienne obrazy

Aby jeszcze lepiej poczuć klimat jesieni, można pokusić się o ozdobienie pomieszczenia jesiennymi  krajobrazami. Wysokiej jakości wydruk na szkle przedstawiający las w kolorach jesieni będzie formą dekoracji nie tylko na sezon, ale także sposobem na optyczne powiększenie salonu. Natomiast taki obraz powieszony w sypialni pomoże się wyciszyć i zrelaksować poprzez przywołanie na myśl błogiej atmosfery lasu. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password