<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Czego nie może zabraknąć w Twojej garderobie? Jakie meble warto wybrać?

Na etapie projektowania garderoby, musimy pamiętać o tym, że powinna być to przede wszystkim dobrze zagospodarowana przestrzeń. Nie każdy ma możliwość zaaranżowania takiego pomieszczenia, a niektórzy muszą pogodzić garderobę z rolą sypialni. Jeśli jednak metraż naszego domu lub mieszkania umożliwia nam stworzenie takiej garderoby, o jakiej zawsze marzyliśmy, warto dowiedzieć się wcześniej, jakie elementy powinny się w niej koniecznie znaleźć.

Meble do garderoby, to tak naprawdę temat na bardzo pokaźnej grubości książkę, aczkolwiek da się wyciągnąć istotę tego miejsca i wskazać pewne elementy, których w garderobie zabraknąć po prostu nie może. Dobrym, aczkolwiek dość kosztownym rozwiązaniem jest tutaj po prostu zamówienie mebli na wymiar. Z drugiej strony, przy odrobinie zaangażowania w ten temat, będziemy w stanie samodzielnie wyodrębnić takie meble i dodatki, które pozwolą nam stworzyć urokliwą, a przy tym też funkcjonalną garderobę.

Szafa do garderoby

Odpowiednia szafa, to bez wątpienia ten mebel, od którego każdy rozpoczyna aranżację swojej garderoby. Czy może być to jakakolwiek szafa? Zdecydowanie nie. Wiele tutaj zależy bowiem od tego, ile metrów kwadratowych mamy do zagospodarowania. Nie chcemy przecież, aby korzystanie z szafy było niekomfortowe, a także by jej wielkość sprawiła, że nic oprócz niej w garderobie się już nie zmieści. Musimy zorientować się, czy szafa po otwarciu pozwala na swobodne przejście obok niej, a jeśli nie - należy zdecydować się na taką z drzwiami przesuwnymi, co pozwoli nam zaoszczędzić wiele przestrzeni. 

Kluczowym parametrem szafy jest zdecydowanie jej pojemność, natomiast to od nas zależy jakiego typu funkcje będzie ona posiadać. W zależności od naszych potrzeb i oczekiwań, może być ona zaopatrzona w dużą ilość półek, szuflad, czy też w wygodny drążek, dzięki któremu większość naszych ubrań po prostu zawiśnie na wieszakach.

Pamiętajmy, szafa powinna być w pełni funkcjonalnym meblem, który okaże się centrum naszej garderoby. W wypadku mniejszych pomieszczeń, najlepiej postawić na model z lustrem. Otóż nie zawsze uda się powiesić oddzielne lustro w innym miejscu, a wówczas zyskujemy kolejne zaoszczędzone metry. 

Regały, komody i wieszaki 

Czy wspominanie o tych elementach wskazuje, że są one mniej istotne od szafy? Zdecydowanie nie. Tak naprawdę, można sobie wyobrazić garderobę bez szafy, jeśli właśnie regały i komody wraz wieszakami, staną się idealnie dostosowanym  do naszych potrzeb zestawem. 

Sporo zależy do tego, jakiego rodzaju odzieży posiadamy najwięcej, aczkolwiek w większości przypadków, komoda i regały to po prostu przestrzenie uzupełniające, aby schować w nich np. bieliznę, t-shirty, czy też swetry, które nie wymagają umieszczania na wieszakach. Jeśli natomiast rezygnujemy z szafy, a przy tym zależy nam na przestrzeni, gdzie jednak uda się nam powiesić pewne ubrania, najlepszym wyborem będą po prostu specjalne wieszaki. Spotkamy tu zarówno modele, które możemy ustawić w dowolnym miejscu na stałe, a także mobilne, dzięki zamontowanym kółkom.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password