<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Żaluzje drewniane – wady i zalety

Wystrój pomieszczeń w znacznej mierze zależy od dekoracji okien, które mogą pięknie uzupełnić styl, dominujący w aranżacji. Żaluzje drewniane są jedną z propozycji nowoczesnych przesłon, które pasują do wielu stylów aranżacyjnych, wzmacniają elegancki i luksusowy charakter aranżacji, a także zachwycają właściwościami. Czy drewniane żaluzje w salonie mają jakieś wady? O zaletach oraz mankamentach tych przesłon dowiesz się poniżej. 

Drewniane żaluzje wewnętrzne-w jakich wnętrzach prezentują się najlepiej?

Efektowne, szerokie lamele żaluzji drewnianych poziomych doskonale prezentują się w przestronnych wnętrzach. Z tego względu często wybierane są do pomieszczeń, takich jak salon, jadalnia, gabinet. Można spotkać aranżacje żaluzji drewnianych na tarasie. Doskonale sprawdzają się w zestawieniu ze stylem loftowym, boho, klasycznym oraz nowoczesnym. Ich uniwersalność oraz nieograniczone możliwości aranżacyjne pozwalają na tworzenie praktycznej dekoracji okien również w pomieszczeniach, urządzonych w stylu skandynawskim. W tych przestrzeniach szczególnie zastosowanie znajdują żaluzje drewniane białe. Żaluzje drewniane w kuchni są niezwykle praktycznym rozwiązaniem, pasującym do stylowej zabudowy oraz sprzętów ADG. 

Żaluzje drewniane zalety

Doskonale prezentujące się żaluzje drewniane pozwalają dowolnie sterować dostępem naturalnego światła do wnętrza. Drewno jest materiałem naturalnym, który bardzo łatwo zestawić z meblami oraz stolarką okienną i drzwiową, wykonanymi z tego samego materiału oraz w zbliżonej kolorystyce. Wysokiej jakości surowiec, poddany impregnacji wykazuje się trwałością oraz łatwością utrzymania w czystości. Żaluzje drewniane i zasłony dodadzą wnętrzu klimatu niezwykłej przytulności. 

Żaluzje drewniane wady

Każdy rodzaj przesłon okiennych posiada korzystne oraz negatywne cechy, rzutujące na komfort użytkowania. Mankamenty nie ominęły również żaluzji drewnianych. Wśród najczęściej pojawiających się, negatywnych zdań na ich temat wyróżniamy:

  • ciężki mechanizm żaluzji drewnianej,

  • konieczność impregnacji co jakiś czas,

  • widoczny pod słońce kurz na lamelach,

  • brak odporności na wilgoć, osadzającą się na wewnętrznej stronie szyb.

Żaluzje drewniane aranżacje

Żaluzje drewniane w kwestii wad i zalet zdecydowanie przemawiają na korzyść zastosowania zwłaszcza spoglądając na stylowe aranżacje wnętrz z ich udziałem. Żaluzje drewniane na wymiar można zastosować na niestandardowych rozmiarach okien, w zestawieniu z zasłonami oraz stojącą lampą uzyskasz luksusowy, przytulny efekt wystroju. Nowocześnie urządzone pomieszczenie z drewnianymi żaluzjami zachwyca prostotą dobranych elementów, natomiast żaluzje drewniane w kolorze białym optycznie rozjaśnią i powiększą wnętrze, zwłaszcza urządzone w stylu skandynawskim i nowoczesnym.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password