<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Wnętrzarskie trendy na rok 2021 - co będzie modne?

Mamy nadzieję, że wszyscy zdążyliśmy już zapomnieć o trudnym dla wszystkich roku 2020. Bardzo istotne jest, aby zachować przy tym optymizm i nadzieję, że obecny rok będzie o wiele lepszy. Wnętrzarskie trendy zmieniają się nieustannie, dlatego warto przyjrzeć się elementom, które będą modne w 2021.

Kolory 

O kolorach roku Pantone pisaliśmy w osobnym artykule, który możecie znaleźć tutaj, aczkolwiek warto wspomnieć również o tym, iż nadal modne pozostają kolory ziemi. Naszą uwagę powinny nakierować m.in. na odcienie terakoty, beżów, brązów, czy też ceglany. 

Faktury

Do łask z pewnością powracają gładkie powierzchnie podłogowe. Wybieramy drewno, ceramikę, ale też mikrocement oraz żywicę epoksydową lub poliuretanową. Przykuwają one uwagę swą estetyką, a przy tym są bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu.

W wypadku obić mebli, uwagę zwracają na siebie tweedowe tkaniny. Bardzo modna jest chociażby francuska pętelka - "boucle". Wciąż popularne są również miękkie futerka, które zwie się też - "teddy". Najczęściej wybiera się je w odcieniach beżów i brązów. Rok 2021 to czas wyjątkowych dekorów ściennych. Coraz chętniej wybieramy także wzorzyste tapety, a szczególnie w wypadku wnętrz o nowoczesnym stylu.

Style

Ostatnimi czasy, wyróżniało się głównie boho, industrialny, a także skandynawski styl. Była to trójka, która przyciągała do siebie największą grupę zwolenników. Zaraz za nimi był vintage, eklektyzm oraz japandi. Co ciekawe, rok 2021 ma obfitować w jeszcze większe miksowanie stylów, faktur oraz kolorów. 

Motywy

Rok 2021 pozwoli nam bardziej docenić ręcznie wykonywane produkty, a to np. obrazy lub ceramika. Powrócić do łask mają też motywy rzeźby. Dotyczy to nie tylko pomniejszych dodatków, ale i mebli, które mogą przybrać iście artystyczne kształty. Trendy będą wciąć zmierzać w kierunku wszelkiego typu roślinności. Modne pozostaną zielone, soczyste, egzotyczne kwiaty ale też suche trawy, których barwy są bardziej stonowane. 

Innowacje

Z uwagi na wydarzenia roku 2020, nasze życie zostało w pewnym stopniu przewartościowane, a rynek wnętrzarski ukazuje to, jakim zmianom uległy nasze priorytety oraz oczekiwania. Chętnie rozglądamy się zatem za wielofunkcyjnymi rozwiązaniami, a to np. jadalniany stół, który jest również miejscem pracy zdalnej, a nasze przestrzenie częściej aranżowane są pod kątem wykorzystania ich, jako domowe biura. Coraz bardziej podobają się nam duże przeszklenia oraz innowacje.

Zauważalny jest wzrost świadomości tego, jaki wpływ mamy na środowisko, dlatego właśnie coraz częściej decydujemy się na przeprowadzki poza miejskie tereny. Popularność zyskuje budownictwo ekologiczne, a zatem stosowanie materiałów naturalnych takich jak np. słoma, glina, a także drewno. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password