<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Trendy wnętrzarskie 2020

Co będzie modne we wnętrzach w roku 2020? Przygotowaliśmy zapowiedź nowych trendów, które powoli wkraczają na salony, by rozgościć się w nich w nadchodzących miesiącach. Jesteś ciekawy, co będzie na topie przez najbliższe kilka sezonów?

Jak urządzisz się w 2020 roku? Przegląd aktualnych trendów wnętrzarskich

Co będzie modne we wnętrzach w roku 2020? Przygotowaliśmy zapowiedź nowych trendów, które powoli wkraczają na salony, by rozgościć się w nich w nadchodzących miesiącach. Jesteś ciekawy, co będzie na topie przez najbliższe kilka sezonów? Czytaj dalej. Nowy rok niesie za sobą nowe trendy. Przyczynia się do nich choćby wybierany przez Pantone kolor roku, który wpływa na wygląd mieszkań, kolekcji ubrań czy wszelkich projektów graficznych. 2020 został okrzyknięty rokiem barwy Classic Blue, co poniekąd zdradza nam barwę ozdób, za którymi przez najbliższe miesiące będą rozglądać się osoby urządzające mieszkania. Ale to dopiero początek. Jakie trendy będą obowiązywać w urządzaniu mieszkań w 2020 roku?

Trendy wnętrzarskie na rok 2020 - styl ekologiczny

W 2019 roku na świecie zrobiło się gorąco. Dosłownie i w przenośni, bowiem globalne ocieplenie wywołało globalne poruszenie, które podniosło temperaturę politykom. To na ich barkach będzie spoczywać odpowiedzialność za sprowadzenie społeczeństwa na drogę eko. Na szczęście wielu z nas już podąża zieloną ścieżką, co widać choćby w nowo urządzonych domach. Ekologiczny styl w aranżacji mieszkań umacnia się w swojej pozycji i wydaje się, że przez najbliższy rok nic nie będzie jej zagrażać. Modne są i będą ozdoby wykonane przez człowieka, a nie te powstające z wykorzystaniem drożejącego prądu. Trendy są także wszelkie dodatki i meble wykonane z materiałów z odzysku i surowców naturalnych. Także we wnętrzach rozgoszczą się drewno, rattan i ceramika. Zwrot ku naturze to także zieleń na salonach. Wycinka drzew i pożary lasów sprawiają, że chcemy otaczać się naturą jeszcze bardziej niż kiedyś, stąd obecność kwiatów w każdym domowym kącie.

Trendy wnętrzarskie na rok 2020 - kolory

Zwrot społeczeństwa w stronę eko zdominował wszelkie wnętrzarskie trendy. Przejawia się także w kolorach. Prócz wspomnianego na wstępie niebieskiego, modne stają się także barwy inspirowane naturą, czyli wszelkie pisakowe, brązowe, rude, zielone i koralowe odcienie.

Trendy wnętrzarskie na rok 2020 - afrykańskie akcenty

Już pod koniec zeszłego roku dało się odczuć zainteresowanie etnicznymi wzorami. Teraz na mocne prowadzenie wysunęły się afrykańskie akcenty, jak motywy cętek żyrafy czy zebry, kolorowe wzory składające się z geometrycznych figur, ozdoby w kolorze zachodzącego słońca, czy mocnej żółci. Do tego doliczmy jeszcze afrykańskie rzeźby jak ręcznie robione figurki, plecionki z roślinnych włókien i tkaniny o grubym splocie. Co ciągle jest na topie? Choć powrót do stylistyki lat 70. XX wieku był obecny we wnętrzach już w zeszłym roku, nic nie wskazuje na to, by miał je opuścić. Owalne kształty, niskie softy i pufy z aksamitnym obiciem i złotymi elementami nigdzie się nie wybierają. Ciągle pozostają na czasie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password