<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Pomysł na duży przedpokój

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzisz po przekroczeniu progu domu. To tutaj witasz swoich gości. Warto więc zadbać o odpowiedni wystrój, aby wizytówka Twojego domu prezentowała się w atrakcyjny sposób, w końcu liczy się pierwsze wrażenie. Pomożemy Ci zaaranżować go w odpowiedni sposób! Sprawdź jakich elementów nie może zabraknąć w przedpokoju.

W pełni zagospodarowana przestrzeń

Planując aranżacje domu, nie zapomnij, że duży przedpokój powinien być zaplanowany bardzo szczegółowo, aby wykorzystać swój potencjał przestrzenny w całości. Musisz wiedzieć, ile miejsca możesz zagospodarować na nowe meble i dekoracje. Nie zapomnij zmierzyć, ile obszaru będziesz mógł przeznaczyć na poszczególne meble i porównaj swoje zapisy z wymiarami podobających Ci się modeli.

Przedpokój to miejsce, w którym możesz umieścić wszystkie rzeczy niemieszczące się w innych pomieszczeniach. Przy dużych metrażach kluczowe jest umiejętne rozplanowanie wystroju wnętrza i rozstawienie mebli, dlatego polecamy Ci funkcjonalne meble modułowe, które zawierają wiele elementów meblowych pasujących do siebie, które możesz dowolnie zestawiać i rozstawiać. Kupując zestawy mebli do przedpokoju, masz pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować.

Miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej

Duży przedpokój to doskonałe miejsce na dodatkową szafę mieszczącą odzież wierzchnią. Jeśli metraż twojego korytarza jest duży, bez problemu znajdziesz w nim miejsce na dużą szafę do przedpokoju z lustrem. Do wyboru masz szafy na korytarz jednodrzwiowe, dwudrzwiowe lub trzydrzwiowe, z drzwiczkami uchylanymi lub przesuwanymi. Niektóre modele posiadają zamontowane dodatkowe szuflady lub mniejsze szafki umieszczone na dole lub na górze mebla, które zapewnią dodatkowe miejsce na czapki, szaliki, rękawiczki, a również buty.

Jeżeli Twoje wnętrze pozwala na dodatkowy mebel, warto zastanowić się nad zakupem szafki na obuwie. Do wyboru masz szafki wysokie i niskie, z różnymi rodzajami drzwiczek, szafek i półek. Dla większej funkcjonalności Twojego przedpokoju polecamy szafki na buty z siedziskiem, dzięki którym zapewnisz sobie miejsce do wygodnego założenia butów przed wyjściem.

Nad nią możesz zamontować wieszaki do przedpokoju. Ten detal będzie nie tylko funkcjonalny, ale również za jego pomocą dodasz parę gustownych elementów do pomieszczenia. Wybierając wieszaki, możesz przebierać spośród różnych kształtów, materiałów i kolorów. Zastanów się, czy w Twoim korytarzu lepiej odnajdą się pojedyncze haki, a może lepszym wyborem będzie drążek?

Lustro do przedpokoju

Ważnym elementem przy aranżacji jest lustro do przedpokoju. Przy jego zakupie można zdecydować się na szafę z lustrem lub lustro pojedyncze. Jego wymiary zależą od ilości miejsca, jakie możesz na nie przeznaczyć oraz lokalizację, w której jak najlepiej będzie spełniać swoje funkcje. Dobrym pomysłem będzie ustawienie lustra naprzeciw okna. Szklana i lustrzana powłoka doskonale odbija światło, optycznie powiększając pomieszczanie.

Postaw na dodatki

Korytarz większych rozmiarów daje duże pole do popisu, jeżeli chodzi o dodatki do przedpokoju. Możesz w ten sposób zaznaczyć styl, w jakim odnajdujesz się najlepiej. Duża niezagospodarowana przestrzeń sprawia wrażenie pustej i może przytłaczać swoim ogromem metrażu. Dobrym sposobem na ozdobienie przedpokoju jest powieszenie na jego ścianach paru obrazów, pasących tematyką lub kolorystyką do całości.

Nie zapomnij o dobrym oświetleniu

Zdarza się tak, że korytarz jest pozbawiony okien, przez co może prezentować się szaro i smutno. Warto więc odpowiednio go rozświetlić w sztuczny sposób. Oświetlenie do przedpokoju może zawierać żyrandole, lampy lub światła LED, których umieszczenie pomoże rozjaśnić każdy detal, aby pomieszczenie wydawało się przytulne i przyjazne w użytkowaniu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password