<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Pantone kolor roku 2020

Jeszcze kilka lat temu Pantone było zwykłą firmą poligraficzną, jednak dzięki unikalnemu wzornictwu i świetnemu marketingowi urosła ona do rangi znanego na całym świecie Instytutu Koloru, który regularnie wybiera barwę roku. Później zaczyna ona dominować we wszystkich designerskich, modowych i graficznych branżach.

Classic Blue został kolorem roku Pantone. Jak wykorzystać go we wnętrzach?

Jeszcze kilka lat temu Pantone było zwykłą firmą poligraficzną, jednak dzięki unikalnemu wzornictwu i świetnemu marketingowi urosła ona do rangi znanego na całym świecie Instytutu Koloru, który regularnie wybiera barwę roku. Później zaczyna ona dominować we wszystkich designerskich, modowych i graficznych branżach. Teraz padło na Classic Blue. Dodajmy, że wybór barwy roku nigdy nie jest przypadkowy. Specjaliści z Pantone analizują aktualne wydarzenia ze świata i swoją decyzję podejmują w oparciu o panujące na świecie nastroje i trendy. Przykładowo, gdy dwa lata temu kolorem roku okrzyknięto Ultra Violet, kierowano się odczuwaną na świecie potrzebą zmian. Symbolizujący duchowość kolor miał odzwierciedlać kreatywność, wyobraźnię i chęć odkrywania nowych możliwości. Living Coral, który był kolorem 2019, nawiązywał z kolei do autentycznych kontaktów międzyludzkich, które zdaje się, że bywają zaniedbywanie przez będące w ciągłym pędzie współczesne społeczeństwo. A jaką kolorystyczną rewolucję Pantone przygotował na rok 2020?

Pantone wybiera Classic Blue na kolor roku 2020

W tym roku Pantone stawia na barwę Classic Blue symbolizującą zaufanie, wiarę, spokój i wieczorne niebo. Nie bez znaczenia dla wybierających ją specjalistów było globalne ocieplenie i kryzys klimatyczny, który jest jednym z największych wyzwań współczesnego społeczeństwa.

-- Żyjemy w czasach, w których istnieje potrzeba zaufania oraz wiary. PANTONE 19-4052 Classic Blue wyraża rodzaj stałości oraz pewności. To niezawodny odcień niebieskiego, na którym zawsze możemy polegać. Nasycony, z mocnym wydźwiękiem, pozwala zakotwiczyć się na dobre. Bezkresny niebieski przywołuje nieskończoność wieczornego nieba. Classic Blue zachęca także do wychodzenia poza schematy oraz poszukiwania nowych ścieżek myślenia. Stanowi swoiste wyzwanie, motywuje do głębszych przemyśleń, poszerzania perspektyw, a także otwarcia się na komunikację -- mówi Leatrice Eiseman, Executive Director Pantone Color Institute.

Classic Blue we wnętrzach

Okrzyknięty przez Pantone kolor roku ma ogromny wpływ na ogólnoświatowe trendy. Pojawia się w szeroko rozumianym designie, czyli zarówno we wnętrzach, jak i projektach graficznych czy w modzie. Jak wykorzystywać go w mieszkaniach? Ciemny niebieski sprawdzi się zarówno na dużych powierzchniach jak i w detalach, zatem możesz wprowadzić go na salony i podarować mu np. jedną ścianę w pokoju lub kolor kanapy albo wykorzystać go w detalach, jak tkaniny, ozdoby, firany czy grafiki i plakaty. Z czym łączyć Classic Blue w pomieszczeniach? Ciemny niebieski przywołujący na myśl ściemniające się niebo, świetnie będzie komponować się z białym i kremowymi odcieniami beżów. Łącząc go ze złotem, otrzyma się eleganckie i wyrafinowane połączenie. Z kolei z pudrowym różem będzie stanowić jeden z najmodniejszych duetów ostatnich lat. Można komponować go z innymi odcieniami niebieskiego lub stawiać na kontrast zestawiając z żółtym czy pomarańczowym.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password