<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Meble do sypialni - w co zaopatrzyć swoją świątynię snu?

Nie da się ukryć, że sypialnia to bardzo istotne pomieszczenie w każdym domu. Powinniśmy dążyć do tego, aby była to swojego rodzaju strefa relaksu. Wnętrze to musi być należycie wyposażone, a mowa tu o takich meblach, dzięki którym przestrzeń ta stanie się funkcjonalna oraz przyjazna wypoczynkowi.

To, jakie wybierzemy meble do sypialni zależy wyłącznie od nas samych, jednakże istnieją takie elementy, bez których nie można się obejść. Jest to bez wątpienia, łóżko, szafka nocna oraz pojemna szafa. 

Dostosowane łóżko, czyli element obowiązkowy

Dobre łóżko do sypialni to element kluczowy. Jest ono miejscem odpoczynku, drzemki ale też snu każdą nocą. Najważniejsze, aby nasze łóżko sypialniane było gwarantem komfortu, ale też przy tym estetycznym elementem naszej aranżacji. 

Jak można dowiedzieć się z wielu różnych badań, na łóżku możemy spędzić nawet jedną trzecią swojego życia. Oznacza to, że musimy bardzo poważnie podejść do wyboru tego mebla. Starajmy się wybierać takie, których szerokość pozwala nam na wygodny sen, a szczególnie jeśli sypiamy we dwoje. 

W wypadku mniejszych sypialni w nowoczesnym stylu, warto postawić na łóżko w jasnym kolorze. Spowoduje to, że pomieszczenie będzie bardziej przestronne. W każdym wypadku, łóżko ustawiamy wezgłowiem do ściany, abyśmy mieli możliwość spoglądania na drzwi i ogólny komfort. Jeśli wybierzemy właściwie, zyskamy spokojny sen, dobre samopoczucie i zdrowie.

Nowoczesne łóżka cechuje minimalizm. Klienci chętnie wybierają te wykonane z drewna oraz te, które posiadają tapicerowane ramy. Często stawia się również na modele metalowe, a te doskonale wpasowują się do sypialni w stylu industrialnym.

Szafka nocna - towarzysz każdego łóżka sypialnianego

Należy postarać się, aby każdy mógł po swej stronie łóżka mieć własną szafkę, co pozwoli postawić na niej wszystko to, co może być nam potrzebne. Już nawet niewielkie stoliki symetrycznie ustawione po obu stronach łóżka, będą też idealnym uzupełnieniem aranżacji pomieszczenia.

Bardzo ważne, by nasza szafka nocna była wyższa przynajmniej o 15 cm od poziomu materaca. Ułatwi to sięganie po rzeczy, które na niej położymy, a przy tym też niczego z niej nie strącimy podczas snu. Tak naprawdę, nie ma konieczności, aby stoliki nocne były idealnie dopasowane do innych mebli, które ustawimy w swej sypialni. Jeśli wybierzemy wyróżniające się szafki, ożywimy w ten sposób aranżację i nadamy jej indywidualny charakter. Z drugiej strony, kiedy lubimy pasujące do siebie meble, warto zastanowić się nad wyborem tych szafek nocnych, które znajdują się w komplecie z łóżkiem.

Szafa - element zwiększenia funkcjonalności sypialni

Nie możemy zapomnieć, że w sypialni powinno być zapewnione miejsce dla ubrań. Jeśli wybrana przez nas szafa będzie odpowiednio duża, z pewnością możliwe będzie zachowanie w niej należytego porządku. Mebel ten, powinien być ustawiony przy tej krótszej ścianie, gdyż pozwoli to na zachowanie prawidłowych proporcji.

Pojemna szafa umożliwi nam ułożenie w niej swoich ubrań, butów oraz innych dodatków. Przechowywanie odzieży luzem nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż zmniejsza to optycznie sypialnię, a także powoduje chaos. Najlepiej, jeśli szafa zaopatrzona jest w półki, ale też wieszaki na dłuższe ubrania. Sporym udogodnieniem będą na pewno lampki zainstalowane wewnątrz szafy.

Istotnym aspektem jest sprawa drzwi w naszej szafie. Do wyboru mamy te przesuwne, łamane oraz klasyczne. Wybór rodzaju drzwi powinien być uzależniony zarówno od metrażu sypialni, jak i naszych preferencji. Popularne są modele szaf, które na drzwiach mają wbudowane lustro.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password