<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Kiedy warto zdecydować się na hokery?

Jakże popularne stało się łączenie kuchni z salonem. Aneksy kuchenne zwojowały dzisiejszą architekturę wnętrz, a stało się tak nie bez powodu. Jest to niezwykle praktyczny sposób łączenia przestrzeni jadalnianej, z tą do odpoczynku w celu stworzenia wspólnego i większego wnętrza. 

Zastąpienie ściany dzielącej wyspą lub barem kuchennym, stworzy miejsce do spożywania wspólnych posiłków. Bary kuchenne są zazwyczaj dosyć wysokie. Potrzeba więc równie wysokich krzeseł. Z pomocą przychodzą hokery.

Hokery kuchenne – ogólna charakterystyka

Kojarzą się głównie z barami i kawiarniami, jednak od pewnego czasu zawładnęły też domową przestrzeń. Mają wiele zalet użytkowania nawet w prywatnym zaciszu. Krzesło hoker inaczej zwane jest stołkiem barowym. Siedzisko umieszczone jest na podwyższonych nogach. W zależności od projektu krzesła, zamocowana jest odpowiednia ilość nóg. Na rynku można zaleźć hokery na jednej, trzech lub czterech nogach. Są wersje siedziska z oparciem lub bez. Często spotkamy się również z podpórkami na nogi, w celu zwiększenia komfortu użytkowania. Są to meble dosyć wysokie i węższe od zwyczajnych krzeseł, dzięki czemu zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Można znaleźć hokery do kuchni z siedziskiem metalowym, drewnianym, z tworzywa sztucznego lub tapicerowane. W zależności od upodobań, mogą być skórzane lub wykonane z tkaniny. Czasami dodatkowo obecna jest też funkcja obrotowa, aby jak najbardziej ułatwić siadanie na tym tylko pozornie skomplikowanym w obsłudze krześle.

Wysokie krzesła stają się wyzwaniem i czymś przerażającym dla osób niskich i starszych. Nowa technologia wykonania, pozwala na regulację wysokości siedziska oraz umieszczenie podnóżka, aby zapewnić większy komfort użytkowania. Stabilne nogi i oparcie, pomogą poczuć się pewniej i bezpieczniej na wysokości.

Do jakich wnętrz pasują krzesła hoker?

Hokery, dzięki różnorodności projektu, pasują do większości wnętrz, w zależności od stylu wykonania. Gamę kolorystyczną ogranicza tylko wyobraźnia projektantów. Na rynku można znaleźć hokery czarne, białe, szare oraz wszystkie inne odcienie, które będą pasować do kuchni. Różnorodna jest też forma i architektura stelaża w zależności od funkcji, jakie krzesło powinno spełniać oraz stylu, do którego powinno pasować.

Tapicerowane hokery, odnajdą się idealnie we wnętrzach nowoczesnych. Te bardziej zabudowane z większym oparciem i podłokietnikami, wykonane z ciężkiej welurowej tkaniny, będą prawdziwą perełką we wnętrzach glamour. Natomiast te z tworzywa sztucznego i matali, okażą się świetnym dopełnieniem pomieszczeń industrialnych lub loftowych, które charakteryzują się łączeniem metali i surowych materiałów, takich jak stal, drewno, materiały sztuczne. Hokery drewniane stworzone są z myślą o aranżacjach klasycznych i skandynawskich. Naturalne drewno lite jest gwarancją wieloletniego użytkowania, zapewniając wytrzymałość i stabilność oraz niewychodzącą z mody klasykę wykonania.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password