<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Jak wybrać oświetlenie dekoracyjne?

Dobór odpowiedniego oświetlenia - szczególnie pod względem parametrów jakimi się ono charakteryzuje - wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie. W zależności od miejsca i przeznaczenia lampy, należy skupić się przede wszystkim na mocy oświetlenia i jego barwie. Nie bez znaczenia pozostaje także dobór oświetlenia dekoracyjnego pod względem dopasowania do miejsca, w którym ma się ono znajdować. Inne będzie oświetlenie salonu, a inne sypialni. Jednak czym się kierować przy jego wyborze? 

 

Oświetlenie najważniejszych pomieszczeń w domu

Oświetlenie dekoracyjne domu to jeden z ważniejszych elementów podczas jego wykończenia. Dobrze dobrane do pomieszczenia nadaje mu indywidualnego charakteru i podkreśla styl, w jakim zostało ono urządzone. Eksponuje także istotne dla nas detale, a także samo w sobie jest często niezwykłą i oryginalną dekoracją.

Salon - jakie oświetlenie dekoracyjne wybrać?

Pomieszczenie, w którym spędza się zazwyczaj najwięcej czasu wymaga, by oświetlenie dekoracyjne do salonu było wybrane po szczegółowej analizie jego funkcji, gabarytów i walorów wizualnych. Podążając za dzisiejszą modą warto zadbać, by lampy do salonu pełniły przede wszystkim funkcje użytkowe. Elementy dekoracyjne oświetlenia salonu powinny być ściśle dopasowane do stylu, w jakim został on urządzony. Modne w ostatnim czasie są lampy ledowe składające się z kilku źródeł światła i wyposażone w możliwość ich ściemniania. Oświetlenie dekoracyjne LED spełnia nie tylko doskonale swoje funkcje wizualne, ale jest też energooszczędne, co w dobie wzrastających cen prądu jest niezwykle pożądane.

 

Lampa sufitowa kontra lampa stojąca 

Głównym źródłem światła w salonie jest zazwyczaj lampa sufitowa i to właśnie ona może być głównym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu. Wybierać można wśród ogromnej ilości lamp: w zależności od materiału wykonania, stylu jaki prezentuje czy koloru. We wnętrzach klasycznych idealnie sprawdzi się oświetlenie w formie stylowej, wiszącej lampy sufitowej. Wnętrza nowoczesne oświetlone kryształową lampą zyskają na elegancji, a do salonu w stylu loftowym doskonale sprawdzą się proste lampy w kolorze czarnym.

Oświetlenie dekoracyjne ścian może nadać pomieszczeniu przyjemnego klimatu - szczególnie jeśli będzie dawać ciepłe i stłumione światło. Ściany oświetlone lampami o zimnym strumieniu światła zyskają z kolei na nowoczesności.

Stojąca lampa podłogowa może pełnić funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną. Sprawdzi się jako oświetlenie przydatne do czytania książek, czy lampa dająca lekki półmrok przy wieczornej herbacie w fotelu.

 

Szeroka oferta lamp z pewnością sprawi, że każdy, kto jest na etapie urządzania swoich czterech kątów znajdzie oświetlenie idealne do kuchni, oświetlenie schodów czy oświetlenie do salonu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password