<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Jak wybrać odpowiednią sofę do salonu?

Strefa wypoczynkowa w salonie ma dla nas istotne znaczenie. To tutaj spędzamy większość naszego czasu, dlatego też niezwykle ważne jest dla nas to, aby odpowiednio zadbać o aranżację tego miejsca. Centralnym miejscem tej przestrzeni jest wygodna sofa. To na niej czytamy książki bądź zanurzamy się w fabule ulubionych seriali. Ciężko wyobrazić sobie tą przestrzeń bez niej. Tylko jak wybrać odpowiednią? Podpowiadamy!

Sofa do salonu- jak wybrać odpowiedni rozmiar? 

Sofa do salonu to główna część tego pomieszczenia. Aby zachować maksymalną funkcjonalność miejsca, warto dostosować jej wymiary tak, aby nie przeszkadzała ona w użytkowaniu pomieszczenia czy też nie była zbyt mała. Warto oszacować jej wielkość poprzez oznaczenie jej wymiarów na podłodze na przykład kocem. Sprawdźmy także jej wysokość oraz głębokość tak, aby nie przeszkadzała ona w wygodnym korzystaniu z niej. Zbyt niska lub zbyt głęboka sofa będzie niewygodna szczególnie w przypadku osób starszych, ale nie tylko. Jeśli chcemy uzyskać o wiele więcej miejsca, warto sprawdzić kanapy narożnikowe.

Jaki materiał sofy wybrać?

Niezwykle istotną kwestią podczas wybierania idealnej sofy do salonu jest jej materiał. Warto wybrać taki, który będzie zarówno estetyczny jak i funkcjonalny. Sprawdźmy więc w danym przypadku, jaka jest odporność na zabrudzenia i uszkodzenia, oraz czy łatwo można usunąć z nich, chociażby sierść zwierząt. To pomocne w sytuacji, gdy lubimy zachować czystość, ponieważ nie będziemy musieli poświęcać wiele czasu na 

Wybierz kolor pasujący do aranżacji wnętrza 

Podczas wyboru odpowiedniej sofy lub kanapy zwróć uwagę także na kolory obecne we wnętrzu tak, aby sofa odpowiednio się w niego wkomponowała. Obecnie bardzo modne kolory to:

    • butelkowa zieleń,

    • granat,

    • czerń,

    • pudrowy róż,

    • musztardowy,

    • szary. 

Warto wspomnieć także o tym, że większość z nich dobrze komponuje się kolorystycznie. Często zestawiamy butelkową zieleń z pudrowym różem czy kolorem musztardowym. Odpowiednie nasycenie tych barw sprawia, że całość wygląda naprawdę przyjemnie. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na funkcjonalności danego mebla, warto wybrać ciemniejsze kolory. 

Sofa do salonu z funkcją spania 

Sofa z funkcją spania to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Pozwala ono na uzyskanie dodatkowej powierzchni do spania w przypadku małej ilości miejsca w domu lub dla gości. Będzie to więc bardzo praktyczne rozwiązanie. Kanapy rozkładane cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje kompaktowe rozmiary, dużą powierzchnię spania czy wygodę. Warto jednak dopasować rozwiązania do naszych indywidualnych oczekiwań. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password