<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Jak wybrać łóżko do pokoju dziecięcego?

Etap zmiany łóżeczka na łóżko może być stresujący dla dziecka i dla rodziców. Wydawać by się mogło, że zakup łóżka to nic trudnego, przecież w sklepach jest ogromna liczba produktów. Właśnie z tego względu wybór nie jest prosty. W poniższym artykule podpowiadamy jak wybrać łóżko do pokoju dziecięcego.

Łóżko dla dziecka – dlaczego wybór ma znaczenie?

Łóżko to miejsce odpoczynku i regeneracji organizmu. Dziecko przez pierwsze miesiące śpi zazwyczaj w łóżeczku, jednak przychodzi etap, gdy czas na zmiany. Wybór odpowiedniego łóżka dla malucha jest ważny, ponieważ musi być ono bezpieczne i praktyczne. Najmłodsi często wykorzystują przestrzeń materaca nie tylko do wypoczynku, ale również do zabawy. Z tego względu łóżko dla dziecka powinno być odporne na uszkodzenia.

Jakie łóżko wybrać dla dziecka?

Inny rozmiar łóżka będzie odpowiedni dla rocznego dziecka, a inny dla pięciolatka. Ta kwestia jest jedną z ważniejszych podczas zakupu mebla.

Dzieci do drugiego roku życia powinny spać w łóżku z barierkami. Najlepiej wybrać model, w którym można je demontować w dowolnym momencie. W ten sposób łóżko będzie służyć dłużej. U takich maluchów ważny jest również brak ostrych krawędzi. W efekcie mebel będzie bezpieczny i komfortowy.

Dla starszych dzieci polecamy wybrać niecko większe łóżko. Optymalne to takie o wymiarach 160 x 80 cm. Będzie do odpowiedni mebel dla trzy i czterolatków. Podobnie jak w poprzednim przypadku, pamiętaj o bezpieczeństwie. Takie maluchy mają ogrom energii, dlatego upadki i uderzenia mogą się zdarzać dosyć często. Z tego względu postaw na łóżko z zaokrąglonymi krawędziami.

Gdy dziecko skończy cztery latka często wkracza w etap samodzielności. Szczególnie maluchy, które zaczynają swoją przygodę z przedszkolem, chcą udowodnić swoją niezależność. W tym przypadku najlepiej wybrać łóżko o wymiarach 190 x 80 cm lub większe. Pamiętaj, że od tego etapu łóżko będzie rosło razem z dzieckiem. Z tego względu warto zadbać o dobrze wyprofilowany zagłówek oraz wysokiej jakości ramy.

Łóżko dziecięce – praktyczne i funkcjonalne

Oprócz wymiarów niezwykle ważna jest również funkcjonalność mebla. Dla dzieci najlepiej wybrać łóżko z pojemnikiem na pościel. Dzięki temu zachowanie porządku będzie znacznie łatwiejsze. W sklepach znajdziesz również modele z szufladami, w których najlepiej przechowywać zabawki oraz poduszki. Jeżeli chcesz, aby mebel zajmował jak najmniej miejsca postaw na łóżka drewniane otwierane do góry.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password