<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Jak urządzić pokój na poddaszu?

Pokój na poddaszu to często niełatwa przestrzeń do aranżacji. Stworzenie klimatycznego wnętrza o ciekawym charakterze wymaga wcześniejszego projektu i przemyślenia najważniejszych kwestii.

Pokój na poddaszu to często niełatwa przestrzeń do aranżacji. Stworzenie klimatycznego wnętrza o ciekawym charakterze wymaga wcześniejszego projektu i przemyślenia najważniejszych kwestii. W jaki sposób go urządzić? Przeczytaj kilka ważnych porad, aby wymagające wnętrze zmienić w swój wymarzony kącik.

Skosy– uwaga na głowę!

To, ile tak naprawdę mamy miejsca na naszym poddaszu uzależnione jest od rozmieszczenia skosów. Nie w każdym miejscu jest możliwe np. wstawienie sofy czy regału z książkami. Na samym początku warto przeanalizować, w jakim obszarze możemy swobodnie poruszać się na stojąco. Nie chcemy przecież ciągle uważać na zakrzywienia sufitu, w które możemy uderzyć głową, prawda?

Jak umeblować pokój na poddaszu?

To może być jedno z najbardziej wyróżniających się miejsc w Twoim domu. Umeblowanie poddasza uzależnione jest od tego, jaką funkcję ma spełniać. Zanim rozpoczniesz ten proces, zastanów się, czy będzie to salon, sypialnia, a może pokój dla dziecka?

Image

Salon na poddaszu

Pokój ze skosami sprawdzi się idealnie jako pokój dzienny, w którym będziemy spędzać wolne chwile z rodziną i znajomymi. Jakie meble powinny się w nim znaleźć? Niezbędne będą: wygodna kanapa i fotele, niewielki stolik oraz komoda. Warto zadbać o to, aby każdy z gości mógł bezpiecznie usiąść na kanapie czy fotelu. Zmierz dostępną przestrzeń i sprawdź, czy sofa swobodnie zmieści się pod oknem. Jeśli obawiasz się, że zabraknie Ci miejsca – możesz pomyśleć o ustawieniu jej wraz ze stolikiem kawowym na środku pokoju.

Sypialnia na poddaszu

Pokój na strychu to miejsce na urządzenie wyjątkowo urokliwej sypialni. Główny mebel, czyli łóżko, warto umieścić w odpowiedniej odległości od sufitu – pobudki nie są zbyt przyjemne, zwłaszcza wtedy, gdy budzikiem staje się zderzenie ze ścianą. Skosy i widoczne więźby dachowe mogą stać się niepowtarzalnym elementem wystroju. Wystarczy, że owiniesz wokół nich delikatne lampki, a na suficie dodasz kilka wiszących roślin. Przytulny kącik do spania i odpoczynku – gotowy!

Pokój dziecięcy na poddaszu

Pomieszczenie na strychu będzie równie funkcjonalne także dla dzieci. Miejsca niedostępne dla dorosłych mogą zostać lepiej wykorzystane przez najmłodszych. Niewielka komoda, regał lub skrzynia z zabawkami wypełni przestrzenie pod skosami, a biurko i przestrzeń do nauki umieszczone pod oknem zapewnią wymaganą dawkę światła w ciągu dnia. Wystające belki mogą stać się ciekawym elementem wnętrza, jeśli zawiesisz na nich huśtawkę lub hamak.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password