<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Jak urządzić aneks kuchenny?

Aneks kuchenny to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Otwarta kuchnia to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Dzięki odpowiednio dobranym meblom można wydzielić miejsce na kuchnię – stworzyć funkcjonalną i wygodną przestrzeń do gotowania.

Projekt salonu z aneksem kuchennym powinien być dobrze przemyślany. Dobry plan to połowa sukcesu – dzięki niemu Twoja kuchnia będzie funkcjonalna, a przygotowywanie posiłków stanie się prawdziwą przyjemnością.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Pamiętaj, że meble w otwartej kuchni powinny być spójne ze stylem, w jakim urządzony jest pokój dzienny. Oprócz stylistyki pamiętaj, że urządzasz kuchnię – czyli pomieszczenie, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne i maksymalnie ułatwić nam przygotowanie posiłków. Weź pod uwagę zasadę trójkąta roboczego – meble i poszczególne urządzenia powinny być ustawione tak, aby lodówka, kuchenka i zlew znajdowały się na wierzchołkach trójkąta narysowanego na rzucie pomieszczenia. Takie umiejscowienie sprzętów kuchennych z pewnością podniesie komfort podczas gotowania.

Jaką podłogę wybrać do aneksu kuchennego?

Jeśli chodzi o podłogę, to tutaj masz dwie możliwości. Pierwsza to taka, w której podłoga w strefie kuchennej będzie wykończona w taki sam sposób, jak w całym pokoju dziennym. Druga – podłoga w strefie kuchni będzie wydzielona za pomocą płytek w innym kolorze. Jeśli kuchnia ma się wtapiać w salon, to wybierz takie same panele w całym pomieszczeniu. Jeśli chcesz wizualnie oddzielić część dzienną od kuchennej – postaw na inne podłogi.

Jakie lampy?

Urządzając salon z aneksem kuchennym, warto w całym pomieszczeniu zamontować takie samo oświetlenie bazowe, które będzie równomiernie rozmieszczone na suficie. Oprócz tego warto wykorzystać dekoracyjne oświetlenie do wydzielenia stref. W takim wypadku świetnie sprawdzi się dekoracyjna lampa nad wyspą kuchenną.

Jak oddzielić aneks kuchenny od salonu? 

Idealnym sposobem na oddzielenie strefy dziennej od kuchennej będzie wykorzystanie stołu z krzesłami. Jeśli nie masz miejsca na takie rozwiązanie, to możesz zdecydować się na wyspę – podzieli wnętrze na dwie strefy, a Ty zyskasz miejsce do przechowywania naczyń i dodatkowy blat roboczy.

Aneks kuchenny w kawalerce

Niewielkie wnętrza są bardzo wymagające, jak więc urządzić aneks kuchenny w kawalerce? Kluczem do sukcesu będzie zabudowa mebli na wymiar – najlepiej pod sam sufit. Maksymalnie wykorzystaj przestrzeń, którą posiadasz.

Podsumowanie

Salon z aneksem kuchennym to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Sprawdzi się zarówno w większych, jak i mniejszych wnętrzach. Jeśli dobrze to zaplanujesz, to będziesz mógł cieszyć się wygodną kuchnią i pięknym salonem. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password