<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Home office - podpowiadamy, jak zaaranżować swoje domowe biuro

Urządzenie własnego domowego biura to już coraz częściej po prostu rozsądne rozwiązanie, a nie tylko konieczność. Wszystko z uwagi na to, że praca w otoczeniu, które jest nam znane i dla nas przyjazne może być bardziej efektywna.

Chociaż tzw. praca zdalna była dotychczas bardziej znana wśród freelancerów, aktualnie z wiadomych powodów, domowe biuro praktykowane jest już w wielu branżach. Okazuje się, że nasze prywatne wnętrza mogą pozytywnie wpłynąć na efektywność naszych działań, a dodatkowo wspierają też kreatywność, która w wypadku niektórych zawodów jest kluczowa. Bardzo istotne jest jednak to, aby odpowiednio zaaranżować naszą przestrzeń do pracy. Do tego będą potrzebne meble do biura domowego, a także stosowanie się do pewnych zasad.

Trzy podstawowe elementy domowego biura

Zupełnym minimum jest praktyczne biurko, wygodny fotel, a także miejsce na różnego rodzaju dokumenty. Są to elementy, które również mogą znaleźć się w naszym salonie lub sypialni. W domowym biurze, bardzo istotne jest posiadanie szafki na tzw. papierologię, co pozwoli uniknąć nam bałaganu. Możliwością jest tutaj np. klasyczny regał, lub też taki wraz z komodą. Co więcej, w ciekawy sposób można wykorzystać też specjalny regał narożny, który znajduje się w ofercie Novodom. Na nim, z powodzeniem ustawimy nasze segregatory, teczki i inne przybory.

Jeśli nie mamy zbyt dużo przestrzeni do zagospodarowania, warto zdecydować się na takie biurko, które weźmie na siebie cały ciężar organizacji pracy. Spotkamy się z różnego typu modelami mebli, a te z pewnością wpasujemy do aranżacji naszego pomieszczenia. Kiedy jesteśmy zwolennikami klasycznych i eleganckich rozwiązań, dobrym wyborem będzie biurko gabinetowe drewniane velvet z oferty Novodom. Posiada ono naprawdę spory blat, który posłuży jako przestrzeń robocza, a także funkcjonalne szuflady, w których zmieścimy wszystko, co musimy mieć pod ręką.

Przy samym biurku nie może zabraknąć odpowiedniego fotela obrotowego, a najlepiej kiedy będzie miał on regulowaną wysokość siedziska, a także odchylane oparcie. Jest to mebel, w wypadku którego nie powinniśmy szukać oszczędności, gdyż chodzi tutaj o zdrowie naszych pleców i szyi. 

W domowym biurze, ogranicza nas tylko wyobraźnia

Oczywiście home office posiada swoje pewne minusy, a to szczególnie wiele bodźców, które mogą nas rozpraszać. Pełny komfort pracy zyskamy zatem wtedy, kiedy uda się nam wydzielić osobne pomieszczenie na swój gabinet, co pozwoli nam wyłączyć się z domowych obowiązków, przynajmniej w godzinach pracy.

Urządzając nasze domowe biuro, postarajmy się by efekt końcowy, przyniósł nam przestrzeń, która wpływa pozytywnie na naszą koncentrację. Niektórzy postawią tutaj na lekki wystrój i jasne kolory z drewnianymi dodatkami. Z drugiej strony, nie brakuje też zwolenników poważnej atmosfery, w której królują ciemniejsze barwy.

Jeśli mamy gabinet o dużym metrażu, nie musimy oszczędzać miejsca, a zatem na całej szerokości ścian, mogą stanąć regały. Na pewno warto umieścić też kilka osobistych rzeczy - pamiątek, roślin czy też ozdób. To szansa, aby nasze domowe biuro zyskało przyjazny charakter.

Na szczególną uwagę, zasługuje także kwestia oddzielenia pracowniczej przestrzeni od tej mieszkalnej. Zwłaszcza, kiedy przyjmujemy klientów w naszym gabinecie. Dopilnujmy, aby miejsce spotkań było względnie formalne oraz eleganckie. Powinniśmy też zaopatrzyć się w wygodny fotel dla gości, a ten może też stać się dodatkowo, ciekawym kolorystycznym akcentem wnętrza.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password