Infolinia: 515 639 067 (7-17, w weekendy 9-17)
2 lata gwarancji na meble
100-dniowe prawo zwrotu
97% zadowolonych klientów

Materace kieszeniowe

Dołącz do newslettera i odbierz kod rabatowy już teraz!

Premiery NOVODOM 
i dostęp do promocji
Merytoryczna wiedza 
o aranżacji wnętrz
Kod rabatowy
na pierwszy zakup
Zasubskrybuj nasz newsletter i ciesz się korzyściami!

Materace kieszeniowe dla komfortowego i zdrowego snu

Komfortowy sen to podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia. Jak sobie go zapewnić? Zainwestować w wygodny materac kieszeniowy, dopasowany do rozmiaru ramy łóżka. Wybór wśród tego typu modeli jest obecnie ogromny – producenci oferują nie tylko materace piankowe kieszeniowe, których wnętrza wypełnia pianka poliuretanowa lub pianka termoelastyczna, ale też kieszeniowe materace antyalergiczne i rehabilitacyjne, o zróżnicowanych twardościach, charakteryzujące się wysoką elastycznością punktową i umiejętnością dopasowania do anatomicznej budowy ciała.

W naszej ofercie znajdziecie wysokiej jakości materace kieszeniowe do łóżek jednoosobowych (dziecięcych i młodzieżowych) oraz do łóżek dwuosobowych (małżeńskich), o szerokości 90, 100, 120, 140, 160 i 180 cm i długości 200 cm.

Czym charakteryzuje się i jak jest zbudowany materac kieszeniowy?

Materace kieszeniowe, podobnie jak materace bonellowe, są zbudowane ze sprężyn kieszeniowych, które w przypadku pierwszych modeli znajdują się rozmieszczone równomiernie w osobnych kieszonkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu materace sprężynowe kieszeniowe zapewniają doskonałe podparcie i amortyzację nawet podczas gwałtownych ruchów, co jest ogromną zaletą w przypadku materacy dwuosobowych do sypialni małżeńskiej. Sprężyny kieszeniowe pracują niezależnie od siebie, dlatego użytkownicy nie odczuwają nawzajem tzw. efektu falowania podczas zmiany pozycji spania.

Kieszeniowy materac do spania oprócz sprężyn posiada w swoim wnętrzu wypełnienie z lateksu, pianki poliuretanowej lub włókna kokosowego, które zapewniają mu odpowiedni poziom miękkości i elastyczność w dostosowaniu się do kształtu ciała. Taki model ze względu na dużą ilość punktów podparcia, bardzo często stosowany jest nie tylko profilaktycznie, ale też u seniorów czy osób cierpiących na przewlekłe bóle pleców i schorzenia kręgosłupa.

Materac kieszeniowy a materac sprężynowy: czym się różnią?

Takie modele są bardzo do siebie podobne pod względem wypełnienia i dają porównywalny komfort. Materac kieszeniowy jest zbudowany z woreczków wykonanych z tkanin i niepołączonych ze sobą drutem, a więc posiada sprężyny umieszczone w osobnych kieszonkach, dopełnione pianką wysokoelastyczną/termoelastyczną lub poliuretanową. Materac sprężynowy kieszeniowy (np. materac bonellowy) to model wykonany drutów o stosownej grubości, które w zależności od zastosowanych elementów konstrukcyjnych, tworzą zwykle jeden wspólny system.

Najchętniej wybieranym rozwiązaniem w tym zakresie są materace kieszeniowe (woreczkowe), bo dzięki zastosowaniu oddzielnych przegródek, wypełniające ich wnętrza sprężyny pracują od siebie niezależnie, nie przenoszą drgań i świetnie amortyzują ruchy. To duża zaleta, szczególnie w przypadku materaca do spania, z którego korzystają dwie osoby znacząco różniące się wagą i wzrostem.

Jak wybrać wygodny materac do łóżka dwuosobowego (podwójnego)?

O jakości materaca kieszeniowego najwięcej mówi jego budowa (inaczej: wypełnienie), czyli coś, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Dobry materac powinien zapewniać stabilne podparcie dla całej sylwetki i kręgosłupa w różnych punktach (mieć różne strefy twardości), a także elastycznie reagować na zmiany pozycji czy ciężar ciała użytkownika. W przypadku wyboru materaca do sypialni małżeńskiej macie dwie opcje: jeden wspólny materac kieszeniowy o szerokości 140-180 cm lub dwa oddzielne materace o szerokości 70-90 cm.

Z pierwszej opcji możecie śmiało skorzystać, jeśli nie macie specjalistycznych wymagań i nie różnicie się znacząco wagą i wzrostem ze swoją drugą połówką. Takie rozwiązanie nie jest natomiast polecane w odwrotnej sytuacji, kiedy różnica w kilogramach jest spora i wynosi np. 20-30 kg. Wtedy warto wybrać dwa osobne materace kieszeniowe i dostosować je do indywidulanych potrzeb każdej z osób.

Na co jeszcze powinniście zwrócić uwagę kupując duży materac kieszeniowy do spania? Oczywiście na jego wysokość. Zastosowanie wypełnienia wielowarstwowego w bezpośredni sposób przekłada się na grubość materaca, a co za tym idzie, na jego jakość i większy komfort snu. Standardowo materace kieszeniowe mają około 18-20 cm wysokości.

W niektórych materacach kieszeniowych oprócz sprężyn producenci stosują aż kilka warstw pianki (najczęściej 2-3 warstwy), dzięki czemu doskonale podpierają one nie tylko kręgosłup, ale i całą sylwetkę na wszystkich jej odcinkach. Takie materace kieszeniowe osiągają nawet 30 cm i są stosowane w łóżkach kontynentalnych. W celu zabezpieczenia ich przed zabrudzeniami stosuje się tzw. topper (materac nawierzchniowy) i zdejmowany pokrowiec.

Jaką twardość powinien mieć idealny materac sprężynowy kieszeniowy?

Twardość materaca sprężynowego kieszeniowego ocenia się za pomocą skali H1 – H4, przy czym H1-H2 oznacza materac miękki/średnio miękki, a H3-H4 materac twardy/średnio twardy. Takie wartości należy ustalać indywidualnie i dopasowywać do potrzeb każdego z użytkowników. Materace miękkie oferujące wysoką elastyczność punktową są polecane dla osób ważących do 60 kg, średnio miękkie dla osób, których waga mieści się w przedziale 50-80 kg, a twarde i średnio twarde dla osób, które ważą 80-100 kg wzwyż.