<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Regały w salonie — jak je zaaranżować?

Salon jest miejscem, gdzie odpoczywamy, spędzamy czas z bliskimi i organizujemy różne uroczystości i przyjęcia. Jest to często ulubione pomieszczenie większości osób. Z tego względu powinien być on zaaranżowany w sposób praktyczny, ale ze smakiem. Regał w salonie będzie świetnym rozwiązaniem. Jednak co najlepiej na nim postawić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Regał otwarty czy zamknięty?

Pytanie, z jakim możesz się spotkać już na samym początku, to czy lepiej wybrać regał otwarty, czy zamknięty? Wszystko zależy, co chcesz w nim przechowywać. Jeżeli będą to książki lub dokumenty to możesz wybrać otwarte półki. Jednak w przypadku porcelany i pamiątek rodzinnych ze szkła lepiej postawić na regał zamknięty. Ścieranie kurzu z każdej filiżanki co kilka dni mogłoby być bardzo uciążliwe. Wybór to również kwestia gustu. Jeżeli bardziej podoba Ci się otwarta kompozycja – wybierz ją, a jeżeli przemawia do Ciebie zamknięta półka – wykorzystaj ją w swoim salonie.

Regał z półkami – jakie może mieć funkcje?

Najczęściej spotykane są regały na książki w salonie. Przemyślane ułożenie tytułów może dać niesamowity efekt wizualny. Warto pomyśleć o dopasowaniu do siebie kolorów okładek, aby wszystko było ze sobą spójne. Pięknie wygląda biały regał na książki, ponieważ nie odciąga wzroku od stworzonej przez Ciebie aranżacji.

W małych pomieszczeniach warto wykorzystać regały wiszące, na których można ułożyć dokumenty biurowe. Jest to propozycja dla osób pracujących zdalnie lub przechowujących w domu sporo materiałów takich jak segregatory, notatniki czy zeszyty.

Kolejnym świetnym pomysłem jest wąski regał jako ścianka działowa. Najczęściej taka możliwość wykorzystana jest w małych pomieszczeniach. Z jednej strony oddziela salon od jadalni, a z drugiej daje możliwość przechowywania przedmiotów.

Regał szklany będzie ciekawie wyglądał z przemyślanymi dekoracjami. Wykorzystaj zdjęcia rodzinne, figurki i kwiaty tworząc kompozycję, która będzie pasowała do wnętrza salonu. Możesz wykorzystać przedmioty barowe takie jak karafki, butelki z alkoholem czy szklane lampki na wino. W takiej aranżacji regał z pewnością będzie zachwycał Ciebie i Twoich gości.

Regał w salonie – przemyślana aranżacja

Wykorzystując jedną z powyższych propozycji nie zapomnij o utrzymaniu porządku. Małe przedmioty, które nie wyglądają atrakcyjnie lepiej schować do ładnych pudełek niż pozostawić je w widocznym miejscu. Wypracuj swój własny system do układania książek. Może to być kolorystycznie, alfabetycznie lub okładką do ściany. Ostatni sposób jest idealny dla minimalistów, ponieważ białe kartki wyglądają elegancko, co daje spójną aranżację.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register
New Account Register
Already have an account?
Log in instead Lub Reset password