<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Mieszkanie w stylu boho. Jak zaprojektować wnętrze z duszą?

Mieszkanie w stylu boho może stać się prawdziwą oazą i miejscem wypełnionym pozytywną energią. Wykorzystując naturalne kolory, inspirując się wieloma kulturami oraz ciekawymi zestawieniami można stworzyć wnętrze, które idealnie odzwierciedli Twój charakter. Jak urządzić wnętrze boho i nadać swoim pomieszczeniom niepowtarzalności?

Popularność stylu boho we wnętrzach

Styl boho miał swój początek już w czasach rewolucji hipisowskiej w latach 60. i 70. Jego nazwa boho wzięła się od słowa bohema oznaczającego francuską cyganerię - środowisko artystyczne, które spędzając czas na zabawie i tworzeniu, manifestowało swoją niechęć do norm społecznych poprzez uwielbienie swobody, wolności oraz niezależności. Ich styl życia zapoczątkował aranżowanie wnętrz zgodnie z własną intuicją, z wykorzystaniem wielu dodatków, wzorów i kolorów. Artyści czerpali inspiracje z różnorodnych kultur i stylów. Dzięki temu stworzyli podstawy do niezwykle oryginalnego i żywego stylu we wnętrzach, który do dziś, w nieco zmienionej wersji, posiada sporą liczbę wielbicieli.

Charakterystyczne cechy stylu boho

Obecnie styl boho we wnętrzach opiera się na kilku głównych elementach, wśród których główną rolę odgrywają niepasujące do siebie elementy. To śmiałe posunięcie w postaci łączenia dowolnych kolorów i wzorów stanowi podstawę tego stylu. Dzięki temu jesteś w stanie stworzyć zachwycające wnętrza o przytulnej atmosferze, które jednocześnie perfekcyjnie oddadzą indywidualny styl bycia.

Kolory

Wnętrza boho to przestrzeń pełna naturalnych kolorów. Od wyrazistych i nasyconych, po pastelowe i delikatne. Odcienie mogą zostać zestawione według różnych palet kolorystycznych. Często wykorzystuje się orientalne barwy czerwieni, brązu i niebieskiego. Istnieje jednak również nieco bardziej stonowana odmiana tego stylu, tzn. scandi boho, która czerpie z kolorów charakterystycznych dla stylu skandynawskiego. W tego rodzaju aranżacjach bazę do stworzenia wnętrz boho stanowią białe i brązowe ściany oraz podłogi. 

Wzory i materiały

Boho to wnętrza wypełnione wieloma wzorami i kształtami. Widoczne są na ścianach i półkach, a także na podłodze, sofie czy stole. Wszelkie dodatki, np. dywany, narzuty, poduszki, obrazy i dekoracje wyróżniają się różnorodnymi ornamentami. Są one zestawione w nietypowy sposób, tworząc unikalne kompozycje. Meble oraz dodatki do wnętrz boho są zwykle wykonane z naturalnych materiałów. Często są to rzeczy wykonywane ręcznie.

Rośliny

Równie ważnym elementem aranżacji mieszkania w stylu boho jest roślinność. Naturalny styl wnętrza podkreślają liczne doniczki z kwiatami, które warto umieścić… niemal wszędzie. Przytulną atmosferę stworzą rozłożyste plamy na podłodze, kolorowe kwiaty na stole lub zielone paprocie zwisające z sufitu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password