<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Panele ozdobne — 5 pomysłów na ozdobienie ściany

Chcąc urządzić efektowne i przytulne wnętrze, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dekoracje. Za ich sprawą aranżacje wyróżniają się i nabierają indywidualnych cech, dzięki którym zapadają w pamięć naszym gościom, a my w ich otoczeniu czujemy się dobrze. Doskonałym sposobem na urozmaicenie wyglądu wnętrza są panele ozdobne na ściany. Nie tylko zachwycają różnorodnością i nadają pomieszczeniom charakteru, ale także mają praktyczne zastosowanie.

Zalety dekoracyjnych paneli ściennych

Panele ozdobne ścienne możemy wykorzystać jako alternatywę dla tradycyjnych metod wykończenia ścian, takich jak malowanie farbą lub tapetowanie. Pozwolą nam w stosunkowo prosty sposób skorygować nieidealny wygląd powierzchni. Za sprawą paneli ściennych drobne nierówności lub pęknięcia staną się niewidoczne. Zjawiskowo wyglądają w salonie, kuchni czy pokoju dziennym. Możemy wykorzystać je jako tło dla sprzętów RTV, element zabudowy w przedpokoju, ozdobę w sypialni lub pokrycie ściany akcentowej w salonie. Dzięki różnym rodzajom paneli ściennych mamy do dyspozycji wiele kształtów, kolorów i faktur, ogranicza nas więc tylko wyobraźnia.

Rodzaje paneli ozdobnych na ściany

Panele ozdobne na ściany wytwarzane są z różnych materiałów i tworzyw, dzięki czemu możemy dopasować je do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Do dyspozycji mamy zarówno panele wykonane z naturalnego drewna, dzięki którym wprowadzimy do pomieszczenia ponadczasowe piękno, jak i alternatywę w postaci tańszych paneli z PCV. Nowoczesny styl uzyskamy dzięki panelom ściennym 3D. Są wykonane zwykle z gipsu, co pozwala uzyskać właściwie dowolny kształt lub kolor. Możemy ja zaaranżować w ciekawie wyglądające duże ozdoby na ścianę. Praktycznym rozwiązaniem są panele wygłuszające ozdobne. Nie tylko poprawią wygląd ściany, ale także wyciszą pomieszczenie.

5 pomysłów na oryginalne ozdoby na ścianę

Ozdoba na ścianę do salonu nie musi być nudna. Dzięki tym propozycjom Twoje wnętrze stanie się klimatyczne i efektowne.

  1. 1. Drewniane panele — wprowadzą do wnętrza ciepło i elegancję.
  2. 2. Geometryczne panele 3D — powtarzający się wzór możemy wykorzystać w formie ozdoby na ścianę glamour.
  3. 3. Tapicerowane panele ścienne — wygłuszają pomieszczenie i wprowadzają przytulny nastrój.
  4. 4. Betonowe panele na ścianę — surowa forma doskonale pasuje do stylu minimalistycznego.
  5. 5. Drewniane deski — do wykonania ściany o wyglądzie drewnianych desek możemy wykorzystać wytrzymałe panele PCV.

Wybór dostosujmy do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Spójna koncepcja pozwoli osiągnąć najlepszy efekt.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register
New Account Register
Already have an account?
Log in instead Lub Reset password