<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Skrzynia na pościel - element funkcjonalny, ale i ozdobny

O czym często zapominamy, przechowywanie pościeli musi odbywać się w miejscu, które jest do tego celu przeznaczone. Najlepiej, jeśli jest to specjalna szuflada, skrzynia na pościel lub pojemnik, który jest czysty, higieniczny, przewiewny oraz dobrze wentylowany. Nawet w sytuacji, kiedy nasza sypialnia jest jedynie pomieszczeniem do snu i nie składamy pościeli na dzień, pojemnik przyda się nam do przechowywania dodatkowego kompletu pościeli, koców, a także poduszek dekoracyjnych. To nie tylko praktyczne, ale też bardzo atrakcyjne rozwiązanie aranżacyjne.

Skrzynia na pościel, czyli prawdziwa klasyka gatunku

Zamykana charakterystycznym wiekiem, bądź też otwarta skrzynia na pościel to mebel historyczny. Mowa tu o prototypie wielu innych, podobnych mebli o skrzyniowej konstrukcji, jak np. komody. Różnego rodzaju skrzynie to elementy, które towarzyszą nam już od wieków. Służyły nam zarówno do przechowywania pościeli, bielizny, odzieży, jak i żywności, biżuterii, cennych przedmiotów oraz dokumentów. Skrzynie były też wykorzystywane podczas podróży, jako przenośne kufry. Te były przy tym bardzo bogato zdobione i malowane. Bardzo ciekawa historia skrzyni powoduje, że jest ona ówcześnie świetnym rozwiązaniem jako, pojemnik na pościel i to dosłownie w każdym stylu aranżacyjnym, czy to w rustykalnym, prowansalskim, kolonialnym lub też w eklektycznym.

Skrzynia na pościel z siedziskiem

Mowa tu o meblu, który z powodzeniem umieścimy, jako dostawka do dolnej części naszego łóżka wolnostojącego. Powierzchnia górna takiej skrzyni to najczęściej tapicerowany element, a niekiedy także pikowany guzikami, co tylko podkreśla wyjątkowy charakter mebla. Tego rodzaju skrzynia, może okazać się idealnym wyjściem w wypadku sypialni w stylu glamour. Będzie doskonałym uzupełnieniem dla tapicerowanego zagłówka, wytwornych kinkietów, czy też kryształowego żyrandola.

Dlaczego skrzynia jest lepsza, niż pojemnik na pościel w łóżku? 

Sporych rozmiarów pojemnik na pościel, może być też umiejscowiony pod stelażem i materacem naszego łóżka. Jeśli stawiamy na takie rozwiązanie, warto zwrócić uwagę na to, jak wiele może ważyć sam materac. Jeśli planujemy codziennie otwierać taki pojemnik, może być to dość uciążliwe. 

Kiedy pościel będziemy chować tam sporadycznie, rozwiązanie to nie powinno być aż tak problematyczne. Pamiętajmy jednak o tym, że kiedy łóżko posiada nogi, zyskujemy wolną przestrzeń między stelażem z materacem, a podłogą. Daje nam to wiele możliwości, a także wygląda znacznie lepiej niż zabudowane łóżko. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password