<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Lustra i lustrzane dodatki - jak zaaranżować i optycznie powiększyć pomieszczenie

Zawieszenie luster w pomieszczeniu jest bardzo dobrym sposobem na jego optyczne powiększenie. Promienie słoneczne wpadające przez okno w momencie odbicia się o lustrzaną powierzchnię rozproszą światło, sprawiając, że pokój będzie lepiej rozświetlony i jednocześnie optycznie zwiększy się jego wielkość.

To pewne, że lustra są w każdym domu. Jednak ich typowym miejscem, w którym się znajdują, jest łazienka lub korytarz. Lustro jest praktycznym meblem, pomagającym w codziennej toalecie lub w poprawieniu wyglądu przed wyjściem. Jednak, dzięki swojej odbijającej światło powłoce może również pełnić funkcję dekoracyjną.

Meble z lustrzanymi elementami

W wystroju wnętrza główną rolę odgrywają meble, które sprawdzą się jako miejsce do przechowywania; przestrzeń do wypoczynku; jak również mogą być świetną dekoracją, nadającą kierunek stylu, w jakim urządzimy pomieszczenie. Coraz częstszym zabiegiem w projektowaniu mebli jest połączenie drewna lub płyty meblowej ze szklaną lub lustrzaną powłoką, dzięki czemu pomieszczenie staje się optycznie większe i przestronne.

Lustrzane i błyszczące detale w meblach

Projektanci mebli często umieszczają w nich lustrzane dodatki – ten zabieg jest najbardziej popularny w tylu glamuor. Gdzie głównym elementem welurowych kanap są małe, błyszczące kryształki, jak również małe lusterka. Bardzo często w powyższym stylu można spotkać duże, zdobione żyrandole, które rozpraszają światło, tworząc iście gwiazdorską i elegancką atmosferę. Na ścianach mogą zawisnąć lustra w zdobionych ramach, a odbijające się od nich światło jeszcze bardziej podkreśli ten unikatowy wystrój.

Stolik z lustrzanym blatem

Kolejnym meblem, wartym uwagi jest stolik z lustrzanym lub szklanym blatem. Ten element meblowy występuje najczęściej w połączeniu z metalowymi nogami, ale można go również spotkać w zestawieniu z drewnem lub materiałem drewnopodobnym. Najlepszym wyborem będzie stolik ze szkła hartowanego.

Lustrzana ściana

Często we wnętrzach można spotkać lustra stojące lub wiszące, o dużej lub niewielkiej wielkości. Jednak dość ciekawym i mało spotykanym zabiegiem architektonicznym jest lustrzana ściana. Jedno duże lustro powieszone na ścianie jest spotykane najczęściej na sali sportowej i tanecznej, jednak w wydaniu domowym może być ciekawym i oryginalnym elementem dekoracyjnym.

Szafa z lustrzanymi drzwiami

Szafa z lustrem często spotykana jest w sypialni, garderobie i również w przedpokoju. Jest to mebel łączący dwa elementy wystroju wnętrza, dzięki czemu zyskujemy funkcjonalność i oszczędność miejsca. Dobrym wyborem do sypialni będzie też toaletka z lustrem.

Jak wybrać ramę do lustra?

Wybierając odpowiednie lustro, należy zwrócić uwagę na kształt oraz styl wykonania ramy. Wybór warto oprzeć na całkowitym wyglądzie pokoju.

We wnętrzach nowoczesnych najlepiej wpasuje się lustro z cienką, mało widoczną ramą lub całkowity jej brak. Prostokątny kształt i bardzo duży obszar lustrzanej powłoki to coś, co w idealny sposób podkreśli charakter tego stylu.

Lustra ze zdobioną ramą, w jasnej kolorystyce to akcent panujący w stylu Royal.

Natomiast lustro z drewnianą ramą podkreśli wystrój pomieszczenia klasycznego i rustykalnego

Lustro z okrągłą ramą to element stylu art deco, w którym dominują zaokrąglone formy.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password