<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Jak wybrać meble do przedpokoju? Poznaj cenne wskazówki!

Chociaż może zależeć nam na tym, aby dosłownie każdemu pomieszczeniu poświęcić tyle samo uwagi podczas aranżacji, zwykle na pierwszy plan wysuwa się salon, sypialnia, czy też pokój gościnny. Wszystko z uwagi na to, że wydają się nam one najważniejsze, gdyż to właśnie tam spędzamy zdecydowanie najwięcej czasu. Sprawia to tylko, że niektóre z pozostałych są w pewnym sensie zaniedbywane pod tym względem, a mają one spory wpływ na to, jak prezentuje się ostateczny efekt. Przykładem jest chociażby przedpokój.

Wybierając meble do przedpokoju, z pewnością powinniśmy kierować się pewnymi zasadami, ponieważ nie jest tak, że każdy element będzie pasował do wszystkiego. Okazuje się, że możliwości jest naprawdę sporo, jednak kluczem jest dostosowanie różnego typu mebli do metrażu naszego przedpokoju, a także stylu, w jakim urządzony jest cały dom lub mieszkanie. Całość musi być integralna i dopasowana. 

Dlaczego przedpokój to tak ważne pomieszczenie?

Choć znajdzie się sporo osób, które nie zgodzą się z tym stwierdzeniem, warto przyjrzeć się faktom. Otóż przedpokój to miejsce, które zwykle jest widziane jako pierwsze przez naszych gości, a zatem jest to wnętrze bardzo reprezentacyjne. Można nawet powiedzieć, że to swojego rodzaju wizytówka naszego domu lub mieszkania. Dodatkowo, jest to miejsce łączące wszystkie inne pokoje ze sobą, dlatego, aby uniknąć efektu przejścia, należy dopilnować tego, by przedpokój świetnie zgrywał się z salonem, kuchnią i każdym innym pomieszczeniem.

Na pewno nie powinniśmy wychodzić z założenia, że wystarczy pierwsza lepsza szafa do przedpokoju i lustro, a temat aranżacji będzie zamknięty. Obecnie bowiem, jesteśmy w stanie odnaleźć takie zestawy mebli, które doskonale sprawdzą się zarówno w małych i wąskich przedpokojach, jak i tych dużych. 

Na jakie meble do przedpokoju warto postawić?

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest klasyczna garderoba do przedpokoju, a będzie to odpowiedni wybór nie tylko w wypadku ograniczonego metrażu. Tego typu meble, posiadają najczęściej bardzo praktyczne elementy, takie jak wieszaki na okrycia wierzchnie, szuflady na dodatki, czy też szafy na buty. Warto, aby był to mebel, który wpasuje się w charakter aranżacyjny całego wnętrza.

Coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się specjalne zestawy mebli do przedpokoju. Nie są one ze sobą połączone, jak znane wszystkim meblościanki, dlatego możemy je ułożyć w dowolny sposób, tak aby w naszym pomieszczeniu panowała harmonia. Jest to jednak wyjście, które zaleca się raczej w wypadku nieco większych korytarzy, gdzie można pozwolić sobie na zdecydowanie większą swobodę co do rozstawienia. Mamy tam do czynienia z lustrem, z wieszakami na ubrania, czy też z oddzielną wysoką szafą i szafką na buty, która posiada specjalne siedzisko. 

Bardzo często, zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach stosowana jest jeszcze konsola do przedpokoju. Jest to mebel, który często przypomina zwykły stolik, jednak może on pełnić nie tylko praktyczną, ale też ozdobną funkcję. Gdy ustawimy na nim minimalistyczne eleganckie dodatki, z pewnością nada wyjątkowego charakteru wnętrzu i podkreśli jego styl.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password