<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

To, jak urządzić pokój młodzieżowy to nie lada wyzwanie dla rodzica. W jaki sposób pogodzić funkcjonalność jego wnętrza ze wciąż zmieniającym się gustem nastolatka? O co zadbać, aby pokój spełniał jego wymagania przez dłuższy czas? Przeczytaj kilka wskazówek w poniższym wpisie. 

Funkcjonalność pokoju dla nastolatka

Projektowanie pokoju młodzieżowego warto rozpocząć od analizy jego potrzeb. Własny pokój to dla młodej osoby nie tylko miejsce snu czy nauki, ale także miejsce spotkań ze znajomymi, realizacji pasji, zabawy czy spędzania wolnego czasu. Należy więc odpowiednio rozplanować każdą ze stref, aby jego wnętrze było przyjazne i przede wszystkim spełniło jego oczekiwania. Zaangażuj swoją pociechę do całego procesu i wspólnie zastanówcie się, jaki styl i charakter powinien mieć jego pokój oraz jakie meble będą niezbędne do urządzenia każdej ze stref.

Meble do pokoju młodzieżowego

Umeblowanie pokoju dla nastolatka różnić się będzie nie tylko ze względu na gust, ale i płeć Twojego dziecka. Inne meble i dodatki będą potrzebne młodej nastolatce, która uwielbia modę, a inne młodemu chłopakowi, który jest fanem gier i gadżetów. Wybór mebli do pokoju młodzieżowego warto rozpocząć od podziału przestrzeni na trzy najważniejsze strefy. 

Strefa odpoczynku

Łóżko – jako główny punkt pokoju dla nastolatka powinno zapewniać mu wygodny sen. Minimalna szerokość mebla to 90 cm. Zadbajmy również o odpowiednio dobrany materac, który pozwoli zachować prawidłową pozycję ciała podczas snu. Praktyczną opcją jest zakup łóżka z wysuwanym, dodatkowym miejscem do spania. Dzięki temu zaoszczędzisz nieco więcej miejsca oraz jednocześnie umożliwisz bezproblemowe przenocowanie znajomych w pokoju nastolatka.

Strefa do nauki

Biurko, krzesło i oświetlenie to trzy podstawowe elementy pokoju młodzieżowego, które powinny się znaleźć w tej strefie. Miejsce do nauki najlepiej zaprojektować blisko okna, tak, aby było jak najdłużej oświetlone naturalnym światłem. Dobrym wyborem będzie biurko z szerokim blatem, o wymiarach minimum 120 cm oraz regulowane krzesło obrotowe. Ważnym dodatkiem będzie też lampka biurowa, która oświetli blat podczas wieczornej nauki oraz tablica korkowa, szuflady i szafki na akcesoria, materiały i książki do nauki.

Strefa do rozrywki

Czym jest strefa do rozrywki dla nastolatka? Może to być zarówno kącik do czytania, jak i oglądania filmów, miejsce do gry na wymarzonym instrumencie, do testowania nowego makijażu czy grania w gry komputerowe. Dopasuj tę przestrzeń do tego, co lubi robić Twoja nastoletnia pociecha w wolnym czasie. W tym miejscu może więc stanąć regał na książki, szafka pod telewizor, mała toaletka lub garderoba, a nawet wygodna sofa, pufa i stolik kawowy. Nie zapominajmy również o pojemnych szafach, które powinny pomieścić ubrania oraz sprzęt i gadżety używane przez nastolatka.

Zobacz poprzedni wpis: Jak zaaranżować małe mieszkanie? Poznaj 5 praktycznych wskazówek

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password