<meta name="p:domain_verify" content="abd1fd89d373db8464f0a8746706464b"/>

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Zaprojektowanie pokoju dziecięcego może stanowić prawdziwe wyzwanie dla rodziców. W końcu będzie to pomieszczenie, które z upływem lat będzie musiało spełniać różne funkcje – jako miejsce zabawy, odpoczynku, a także nauki. Jak urządzić sypialnię dla swojego dziecka, by służyła mu na każdym kroku?

Meble do pokoju dziecięcego powinny być tak dobrane, aby „rosły” razem z nim. Oznacza to, że powinny być dla niego funkcjonalne podczas kolejnych etapów rozwoju, np. gdy po okresie przedszkolnym rozpocznie naukę w szkole i będzie przechodziło do kolejnych klas. Dlatego najlepiej postawić na ponadczasowe i wielofunkcyjne wyposażenie.

Wygodne łóżko, czyli podstawa

Tak samo jak w przypadku sypialni dla dorosłych w pokoju dla dziecka najważniejsze jest wygodne łóżko. W zależności od płci i zainteresowań pociechy można wybierać wśród różnych modeli. Do pokoju dziecięcego dla dziewczynki często dobiera się metalowe łóżka o ciekawych, romantycznych konstrukcjach. Takie posłanie nie dość, że będzie wygodne, to doda prawdziwego uroku wnętrzu, przy czym nie zajmie dużo miejsca. 

Zaś jeśli chodzi o łóżka, które pozwolą na wykorzystanie każdej, nawet najmniejszej przestrzeni, to na pewno strzałem w dziesiątkę będzie drewniane łóżko z wysuwanymi szufladami i miejscem na dodatkowy materac. Taka konstrukcja pozwoli na uniknięcie bałaganu i schowanie zabawek lub innych przedmiotów, które nie muszą być pod ręką w każdej chwili. Dodatkowo funkcja zaaranżowania drugiego miejsca do spania jest idealnym pomysłem dla dzieci, które często goszczą swoje koleżanki lub kolegów na noc. 

Miejsce do nauki dla małego odkrywcy

Projekt pokoju dziecięcego musi przewidywać miejsce do nauki, ponieważ prędzej czy później będzie to bardzo ważny aspekt jego życia. Aby zapewnić dobre warunki do nauki i odrabiania zadań domowych, trzeba kupić biurko dostosowane do potrzeb ucznia, Dlatego powinno być ono na tyle duże, by pomieściło komputer, zeszyty czy inne przybory szkolne. Przydatne będą również podręczne szafki lub szuflady, które pomogą w organizacji przestrzeni. 

Ergonomiczny fotel dla zdrowia dziecka

Krzesło obrotowe to niezbędny element miejsca do nauki. Przy jego wyborze powinno się wziąć po uwagę takie cechy jak wysokość, szerokość oraz głębokość. Aby zapewnić młodemu uczniowi zdrową pozycję ciała podczas pracy, fotel powinien mieć wyprofilowany kształt oraz pozwalać na swobodne oparcie stóp o podłogę i zgięcie nóg pod kątem prostym. Warto zwrócić uwagę także na to, czy nie jest zbyt płytkie lub nie ogranicza ruchów, ponieważ później może się to przyczynić do powstania bólu kręgosłupa.

Pojemna szafa do zapanowania nad chaosem

Oprócz wydzielenia i zorganizowania części do odpoczynku i nauki trzeba także zapewnić dziecku odpowiednie warunki do spędzania wolnego czasu. Zabawa lub rozwijanie swoich pasji niejednokrotnie wymaga odpowiedniego sprzętu, a do tego potrzebne jest miejsce na niezbędne przedmioty. Dlatego nie można zapomnieć o pojemnej szafie i komodzie, które nie tylko będą pełniły funkcję garderoby, ale także pomieszczą wszelkie zabawki i ułatwią utrzymanie porządku na co dzień.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Może Ci się spodobać

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password